Z jasného zápasu bylo nakonec drama.

Pitín – Záhorovice 5:3 (2:0)

Branky: 18., 57. Urbánek P., 35. Schäffer P., 65. Staněk Š., 94. Kuchař M. – 75., 86. Gazdík J., 68. Šabršula V. ŽK: 39. Kuchař M. – 12., 71. Pospíšil L., 84. Duda M. ČK: 71. Pospíšil L. (Záhorovice).

Diváci: 100. Rozhodčí: Pavel Rochovanský – Pavel Berčík (laik), Jiří Gřunděl (laik).

Pitín: Berčík P. – Urbánek P. (76. Slezák K.), Staněk Š. (66. Matoušek M.), Spáčil Z., Schäffer P., Savara A. (90. Holík K.), Lukáš D., Kuchař M., Kozubík A., Divila J. (46. Kavka P.), Bureš M.

Trenér: Marek Kúdela.

Záhorovice: Nášel V. – Varga P. (57. Ondrušek D.), Pospíšil L., Michalčík R., Krč P., Kočí Z., Jál J. (68. Šabršula V.), Grác A. (57. Chaloupka O.), Gazdík J., Duda M., Surý M.

Trenér: Miroslav Andrlík.

Po nepříznivých utkání, doma Suchá Loz 1:6, venku Starý Hozenkov – 1:5 a v Uherské Brodě s Orli 0:1, nás na Záhorovice posílil Martin Bureš, který se chtěl po nepříznivých utkáních vrátit z Rudimova zpět do Pitína a taky se do sestavy vrátil Pavel Urbánek, který ze svých osobních a pracovních důvodů chyběl v prvních 3 utkání. Naopak jsme v tomhle utkání museli postrádali bojovníka a motor týmu Radima Čuče, který po pátečním tréninku onemocněl!

Do utkání lépe vstoupili hosté, avšak první kdo vstřelil branku jsme byli my. Po předskočení hráče soupeře a přihrávky dopředu na Zdeňka Spáčila, který se zbavil obránce a přihrávkou za obranu na nabíhajícího Pavla Urbánka, který sám na brankáře jeho přehozením otevřel skóre utkání – 1:0! Podle některých hostujících fanoušků se jednalo o ofsajdové postavení – k těmto fanouškům: nejdříve si přečtěte pravidla a pečlivě sledujte hru v celém zárodku akce, náš hráč v době přihrávky vybíhal z poza postavení míče, navíc z vlastní poloviny hřiště!!! Hostující hráči naočkování svými fanoušky se od té doby začali více starat o to co pískal a nepískal pan rozhodčí. My toho využili v 35. minutě a po výkopu Paji Berčíka a vyhrané hlavičce Zdeňka Spáčila se ocitl u míče Pavel Schäffer a tvrdou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0! Do konce poločasu jsme si hru už pohlídali, škoda jen, že výsledek nebyl do poločasu vyšší. Po jedné z našich standardních situací z rohu se v dobré příležitosti ocitl zcela sám nebráněn Adam Kozubík, ale míč hlavičkoval pouze vedle brány!

Do druhé poločasu se snažili hosté hru zjednodušit a z jedné šance, po špatném odhadu na míč Paji Berčíka brance zabránil na brankové čáře Adam Kozubík! Ale opět jsme to byli my, kteří jsme byli efektivní a po nepovedeném centru/povedené střele z lajny asi 30 m od brány nachytal brankáře a vymetl horní růžek branky – 3:0! Ať sám autor kopu Pavel Urbánek přizná oč se jednalo. Tahle branka ještě více hosty položila a na hřišti jsme dominovali jen my. V 65. minutě se opět měnilo skóre. K přímému kopu z 25 m se k míči postavil Štěpán Staněk a nádhernou střelou vymetl druhý horní růžek – 4:0! Po této brance jsme v sestavě udělali pár změn a zbytečně jsme začali být pasivní. Po rohovém kopu v 68. minutě se dočkali snížení i hosté. Po nešťastném odkopu a trefení vlastního hráče naší obrany se míč odrazil právě k vystřídajícímu Šabršulovi, kterému nezabránil na brankové čáře ani jeden z našich obránců – 4:1! Když v 71. minutě byl vyloučen hostující hráč po druhé žluté kartě, nikdo by si nepomyslel, že se ještě odehraje drama. Uspokojivým výsledkem a pasivní hrou jsme soupeři umožnili hrát. Trávník navíc zkropil menší déšť a hra dostala spád. Toho využil hhostující Gazdík a střela z 25 m doprostřed brány skončila v síti, když míč proklouzl pod rukou Paji Berčíka – 4:2! Chvíli na to přišlo ještě varování a přímý kop Gazdíka ještě skončil v rukavicích Paji Berčíka. O pár minut později chyboval Paja Berčík, nejdříve si špatně postavil „zeď“ a následně nereagoval na hru. Sice rozhodčí nezapískal, ale pokud si brankář nevyžádá pokyn na píšťalku rozhodčí není oprávněn, pokud míč je, kde má a případná „zeď stojí v dostatečné vzdálenosti, není povinný dávat znamení ke hře svým písknutí. Toho využil zahrávající Gazdík a po zemi obstřelil zeď k tyčce, na což překvapený Paja Berčík ani nereagoval – 4:3! Tento moment nás naštěstí probudil z pasivity a soupeři jsme dovolili pouze nakopávané míče, které i přes jejich nebezpečí jsme uhrávali. Naopak jsme to byli my, kteří v závěru udeřili.Nejdříve se po uvolnění Karla Holíka mezi dvěma hostujícími obránci dostal do střelecké pozice Marek Kuchař,bohužel jeho střela skončila na břevnem. Ale v poslední minutě jsme využili chybného rozehrání autového vhazování soupeře, kdy Pavel Schäffer předskočil hráče a přihrávkou vybídl „rychlonožku“ Marka Kuchaře, který utekl obraně, obešel vyběhnutého gólmana, který se jej snažil zastavit i s pomocí faulu a do prázdné brány uklidil míč a potvrdil tím naše vítězství v tomto utkání – 5:3!

Věřím, že nám utkání pomůže nejen psychicky, ale i herně navázat a začneme i nadále naplno bodovat!

Žáci hráli v Rudicích a zvítězili jednoznačně 18:1(9:0) Honza Gago 4,Miloš Klimeš 3,Adam Sekér 3,Matyáš Liška 3,Radek Krahula 2,Michal Vrba,Vojta Malár a Tomáš Berky

Přípravka hrála doma s Březovou a podlehla 3:5(1:3)Štěpán Jál 2 a Matěj Berčík