Napsal Dobrý den z Kurýrem k utkání Uherský Ostroh:Pitín

Uh. Ostroh – Pitín nedohráno! Fanoušek napadl hostujícího hráče

UHERSKÝ OSTROH – Tři červené karty během dvou minut a napadení vyloučeného hráče jedním z diváků předčasně ukončilo souboj okresní soutěže mezi fotbalisty Uh. Ostrohu a Pitína. Sudí Patrik Blažek z Uh. Hradiště, který podle Pitína zápas vůbec nezvládl, naposledy foukl do píšťalky v 76. minutě. Osud zápasu je teď v rukou Sportovně-technické komise OFS.

56Sudí pískal špatně, jakoby podle předem určených not… Vyloučil nám tři hráče, vymyslel si pokutový kop a spoustu faulů obracel v náš neprospěch,“ kroutí hlavou David Lukáš, hrající kouč Pitína. „Jejich ataky vůči mé osobě nechápu, jsou nesmyslné. Ostatně gól Pitína jsem uznal po mrtvém ofsajdu, který signalizoval laik,“ reagoval rozhodčí Blažek.

Uh. Ostroh bojuje o záchranu, tudíž potřebuje body jako sůl. Jenže Pitín v 48. minutě otevřel skóre Struhařem a vedení si udržoval až do 72. minuty, kdy pronikajícího Libora Krahulu zastavil praporek laika na pomezí. „Ofsajd to v žádném případě nebyl, Libor protestoval a dostal druhou žlutou kartu,“ popisuje situaci Lukáš. V tu chvíli bouchly v hráčích Pitína saze, sesypali se na rozhodčího jako vosy na med a Jakub Kozubík si za kritiku vykoledoval rovněž červenou kartu. „Důvod? Hanlivé výroky,“ vysvětlil vyloučení Blažek.

A po kontaktu s domácím Jindřichem Blažkem – otcem rozhodčího (!) a šéfem disciplinární komise OFS, který se podle Lukáše teatrálně skácel k zemi, šel předčasně pod sprchy i Michal Voda.

„Červená karta byla oprávněná. Táta má po úderu hlavou pochroumaný nos a odjel na vyšetření do nemocnice,“ tvrdí ale Blažek. „Obrovskou roli už hrály emoce, kluci už nebyli schopni se ovládat. Ale rozhodčí je svými nepřesnými výroky po celý zápas vyprovokoval. Něco podobného jsem ještě nezažil,“ kroutí hlavou Lukáš.

Korunu všemu nasadil jeden z fanoušků, který podlezl zábradlí a napadl jednoho z vyloučených hráčů. „Tahal jej za dres a snažil se ho povalit na zem, načež jsme řekli, že nemá cenu hrát a sudí zápas předčasně ukončil,“ komentoval nevídanou zápasovou tečku kouč Pitína. „Při odchodu vyloučených ze hřiště se mezi nimi a divákem skutečně strhla mela. A hosté po incidentu odešli do kabin, takže jsem zápas předčasně ukončil,“ potvrdil Blažek.

O osudu nedohraného zápasu rozhodne Sportovně-technická komise OFS.