Halový turnaj přípravek.

Halový turnaj přípravek pod záštitou Ondřeje Kúdely.

V sobotu 20. ledna se v Bojkovicích ve Sportovní hale konal HALOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK POD ZÁŠTITOU ONDŘEJE KÚDELY pro ročníky 2007 a mladší.

Turnaje se zúčastnily kromě pořádajícího Pitína, týmy ze Záhorovic, Šumic, Havřic, hrající okresní soutěž přípravek, ale také týmy hrající krajskou soutěž: Bojkovice, Brumov a dva týmy postavilo 1. FC Slovácko.

Na turnaji bylo k vidění 28 utkání, kdy se hrálo systémem každý s každým na velké brány, jak jsou hráči zvyklí z utkání hrajících na trávě. Během turnaje se konala soutěž v dovednosti, na kterou nominovali sami trenéři jednoho ze svých svěřenců.

„Zvolili jsme tento systém turnaje, neboť našim cílem bylo, aby všichni odehráli stejný počet utkání, a taky jsme chtěli umožnit týmům z OS si zahrát proti týmům, se kterými by se nejspíš nikdy nestřetli. Turnaj jsme zpestřili dovednostní soutěží, kdy úkolem hráče bylo z penaltového puntíku trefit břevno a každý měl pět pokusů“, zmínil hlavní organizátor turnaje Marek Kúdela.

Vítězem halového turnaje se stal tým 1. FC Slovácko „modří“, který si dokráčel pro zlaté medaile a stal se historicky prvním vítězem tohoto turnaje. Na stříbrné medaile dosáhla SK Slovácká Viktorie Bojkovice a bronzové medaile si odvezlo domů FC ELSEREMO Brumov.  Mezi ceny pro individuální výkony byl míč pro MS 2018 v Rusku s podpisem Ondřeje Kúdely, který získal nejlepší střelec turnaje Filip Hruška z 1. FC Slovácko „modří“. Nejlepší hráčka turnaje Jolana Večeřová z TJ TATRAN Havřice si domů odnesla originální liberecký dres s podpisem Ondřeje Kúdely. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Dušan Novotný z SK Záhorovice. Vítězem dovednostní soutěže se stal Filip Hruška, který v rozstřelu porazil Matěje Vítka. Ceny si odnesli i nejlepší hráči jednotlivých týmů.

Jedinou kaňkou turnaje pro děti byla neúčast Ondřeje Kúdely, který se z turnaje omluvil z důvodu přestupu do pražské Slavie. Přesto tento turnaj byl nadstandardní a pořadatelé si pro příště nastavili vysokou laťku. „Je nám líto především dětí, ale i rodičů, že Ondra nemohl přijet, za co se velice omlouváme a samotné nás to mrzí, ale Ondrovi přestup přejeme. Snad se turnaj všem přítomným líbil. Nastavenou laťku jsme nasadili vysoko, ale ne tolik vysoko, abychom ji nemohli udržet, případně vylepšit. Velký dík patří všem sponzorům turnaje, všem, kteří věnovali ceny do tomboly a taky  všem rodičům, kteří pomohli s organizací a samotnou účastí na turnaji“, poznamenal Marek Kúdela.

Konečné pořadí:                                        Nejlepší hráč:

  1. FC Slovácko – modří Hastík Jakub
  2. SK SV Bojkovice Bětík Adam
  3. FC ELSEREMO Brumov Zimáček Filip
  4. FC Slovácko – bílí Hastík Ondřej
  5. TJ TATRAN Havřice Večeřová Jolana
  6. TJ Šumice Košiba Kryštof
  7. TJ Pitín Jál Štěpán
  8. SK Záhorovice Novotný Dušan