Archiv pro měsíc: Leden 2021

Zhodnocení covidového roku 2020(článek z Pitínského zpravodaje).

S koncem roku 2019 jsme se rozloučili 1. ročníkem tenisového turnaje mezi vánočními svátky s tím, že pro rok 2020 jsme si naplánovali další fotbalové, tenisové, nohejbalové a volejbalové aktivity. To jsme ale ještě netušili, jak bude rok 2020 složitý nejen pro sportování, ale pro život a zdraví obecně. Začali jsme se pravidelně scházet i na tenise a nohejbale, což vyvrcholilo turnaji, které se podařilo uspořádat. Na konci loňského roku 1. ročník tenisového turnaje ve čtyřhrách, kterého se zúčastnilo 12 hráčů a turnaj vyhrála dvojice Pavel Schäffer a Dagmar Maňasová před dvojicí Jožka Šustek, Adam Kozubík. V létě se nám podařilo na Nivě uspořádat silně obsazený turnaj v nohejbale trojic O pohár Bílých Karpat, kterého se zúčastnilo 15 tříčlenných družstev, z nichž bylo nejen 6 týmů domácích z pitínských spolků, ale dorazily třeba i týmy z Jeseníku nebo Senice na Hané. Turnaj vyhrál velmi silný tým z Bylnice před Šanovem a Senicí na Hané. Na 4. a 6. místě se potom umístily týmy reprezentující Pitín (TJ a Myslivci).

V roce 2020 jsme opět zajišťovali činnost 5 fotbalových týmů, a to benjamínků, žáků, dorostu, mužů a starých pánů, stejně jako v minulých dvou letech ve spolupráci se Slováckou Viktorií Bojkovice. Absolvovali jsme zimní přípravu a všechny týmy se těšily na dohrání soutěžního ročníku 2019/2020. Ale i do fotbalu zasáhla koronavirová pandemie a fakticky jsme se na hřiště všichni vrátili až koncem května, kde se mužům, dorostu, žákům i starým pánům podařilo domluvit přátelské zápasy. Soutěžní ročník 2019/2020 byl zrušen. Jarní fotbalové volno jsme alespoň využili pro opravy na hřišti, kdy došlo k instalaci nových lavek, nátěry střídaček, zábradlí a laviček. Byli jsme velmi rádi, že jsme si alespoň na konci června mohli udělat radost návštěvou našich přátel z družební obce Šajdíkové Humence, a že se odehrály tradiční přátelské zápasy mužů a starých pánů, kterým předzápas zajistil tým dorostu s Valašskou Polankou. Ze hřiště jsme potom všichni odešli na zábavu k hasičárně a naplnili „družbu“ až do odjezdu autobusu po půlnoci.

Benjamínek – Přípravka

Kluci a holky z benjamínků se scházeli v měsících, kdy to bylo možné jednou týdně pod vedením Michala Vrby, Marka Kúdely a Milana Smolky. Nejprve v zimních měsících v hale, následně v červnu,

v září a v říjnu venku na hřišti. V poločase zápasu mužů s Korytnou si taky děti zahrály svůj první zápas se stejně starými dětmi z Bojkovic. V případě, že děti vydrží, přihlásili bychom je v příštím soutěžním ročníku do okresní soutěže přípravek.

Žáci

– Hodnotí vedoucí týmu Petr Pospíšil

Stejně jako u ostatních družstev, tak i v žácích byla jarní část sezóny zrušena. Příprava na nový soutěžní ročník 2020/2021 začala letním soustředěním formou příměstského tábora od 27. 7. do 31. 8. na bojkovském stadionu a několika přátelskými utkáními. V podzimní části tým zatím odehrál 8 mistrovských zápasů a do konce zbývají dohrát tři soutěžní kola. Se 7 vítěznými zápasy a 1 prohrou se žáci zatím „drží“ v tabulce na 2. místě pouze o rozdíl skóre za Nivnicí.

Realizační tým: trenér Kamil Berčík, vedoucí mužstva Petr Pospíšil

Nejlepším střelcem je zatím Adam Bětík s 11 vstřelenými góly.

Za tým žáků v soutěži nastoupili Matěj Berčík, Štěpán Jál, Jan Janůj, Tadeáš Pešek, Lucie Pospíšilová, Tomáš Raždík, Martin Chmela, Michal Ridoško, Viktor Michalec, Dalibor Toman, Martin Podškubka, Michal Šimoník, Adam Kalík, Adam Bětík, Antonín Koubek, Adam Koudela, David Kočica, Nicolas Dirda, Ladislav Mlček, Bronislav Valíček, Miroslav Zemánek, Matyáš Urbánek.

DOROST

– Hodnotí vedoucí týmu Michal Vrba st.

Přestože byl dorostu nabídnut postup do krajské soutěže, zůstali jsme hrát okresní přebor. To hlavně z toho důvodu, aby všichni hráči byli vytížení a zároveň mohli hrát zároveň krajský přebor za Bojkovice a vypomáhat i mužům v okresní soutěži. Po odehraných 6 kolech jsme po podzimu na 1. místě za 5

výher a jednu remízu v Hradčovích, před právě Hradčovicema a Uherským Ostrohem, kteří mají shodně stejně 16 bodů. Většina kluků zároveň nastupovala i v krajském přeboru dorostu, kde se aktuálně Bojkovice drží na 3. místě.

Hráči, kteří nastoupili na podzim 2020:

Matyáš Liška, Tomáš Andrlík, Michal Machala, Jakub Klimeš, Miloš Klimeš, Vojta Malár, Tomáš Malár, Martin Kalík, Erik Svoboda, Vojta Kovář, Filip Kalík, Honza Konečný, Štěpán Surý, Honza Gago, Adam Sekér, Michal Vrba ml., Tomáš Zatloukal, Adam Fojtík, Marek Kovačík, Jirka Masařík. Trenéři: Filip Urbánek, Pavel Míča a Michal Vrba st.

MUŽI

– Hodnotí trenér Roman Stružka

Jelikož sezóna 2019/20 nebyla dohrána z důvodu opatření proti šíření nemoci Covid – 19, zhodnocení se bude týkat celého fotbalového roku 2020.

Příprava na jarní sezónu začala 30.1. a byla ukončena kvůli vládnímu opatření 12.3., později byla také zrušena celá jarní sezóna. Za toto období jsme odtrénovali 11 tréninkových jednotek a odehráli jsme dva přípravné zápasy s bilancí 1 prohra a 1 remíza. Poté bylo veškeré naše fotbalové dění ukončeno. Fotbal mohl znovu ožít až v květnu a protože jsme byli už natěšení, začali jsme od 22.5. až do 27.6. znovu trénovat. V tomto období jsme odehráli i čtyři přípravné utkání s bilancí 3 výhry a 1 remíza. Po posledním přípraváku jsme si dali na měsíc volno.

Příprava na novou sezónu začala 31.7. a byla velmi krátká, protože už 16.8. nás čekalo první mistrovské utkání po dlouhé době. Za toto období jsme stihli jen tři tréninky a odehráli jsme čtyři přípravná utkání. Dvakrát jsme zvítězili, jedenkrát remizovali a prohru jsme utrpěli v modelovaném utkání s A dorostem SK SV. Vyhráli jsme taktéž přípravný turnaj v Šanově, kde byli tradiční soupeři Šanov a Rokytnice.

Ostrý start do podzimní sezóny nás čekal 16.8. v Uh. Brodě s Orlem. Kvalitního soupeře se nám podařilo po velmi dobrém výkonu porazit na jeho hřišti 4:2, což nám dodalo patřičné sebevědomí. Postupně jsme porazili Rudice 4:0, remizovali v Suché Lozi

1:1, porazili Bystřici p. Lopeníkem 5:2, Korytnou 5:1, remizovali v Komni 3:3, porazili Bánov 3:2 a Přečkovice 5:2. Kromě zápasu v Komni, kde jsme ztratili body po nezodpovědném výkonu, jsme odehráli velmi dobrá utkání a kvalitní výkony jsme potvrdili v Bánově, kdy se nám podařilo otočit nepříznivý stav 2:0. Dvě kola před koncem byla soutěž přerušena z důvodu opatření Covid-19. V podzimní části jsme 6x zvítězili a 2x remizovali, získali jsme 20 bodů při skóre 30:13, což znamená 2 místo se ztrátou 2 bodů na první Bánov, který má však o jeden odehraný zápas více. Nejlepším střelcem se stal dorostenec Miloš Klimeš se 7 brankami. Umístění po podzimní části je velmi dobré a dává nám naději v boji o první příčku, o kterou se v této sezóně chceme porvat. Pozitivem je začleňování hráčů dorostu do tréninků a zápasů pitínského týmu, a začleňování do zápasů hráče A týmu Bojkovic, kteří mají menší vytížení a potřebují herní praxi.

Celkem jsme v tomto roce odehráli 18 utkání (10 přípravných, 8 mistrovských) s bilancí 11 výher, 5 remíz, 2 prohry a skóre 60:40. V utkáních nastoupilo 39 hráčů. Nejlepší střelec Miloš Klimeš vstřelil 8 branek. Dlouhodobě zraněný Jakub Lukáš nastřílel v přípravě 7 branek (přejeme brzké uzdravení).

Na závěr nezbývá než doufat, že se běžný život vrátí do normálu a my se budeme znovu moci naplno věnovat fotbalu jako dříve.

Realizační tým:

trenér Roman Stružka, asistent trenéra Vlastimil Šašinka, vedoucí družstva Karel Holík st.

Kádr družstva v mistrovských zápasech (v závorce počet zápasů, vstřelených branek / obdržených branek).

· Pitín (Bojkovice B):

brankař Michal Juriga (4; 5) – Adam Savara (3; 0), Pavel Schäffer (8; 0), Zdeněk Spáčil (8; 2), David Lukáš (7; 1), Marek Kuchař (7; 1), Adam Kozubík (2; 0), Karel Holík ml. (6; 0), Roman Martinec (8; 0), Filip Vápeník (6; 2), Petr Gabrhel (3; 0)

· Dorost:

brankař Michal Machala (2; 5) – Tomáš Andrlík (1; 1), Jakub Klimeš (2; 0), Miloš Klimeš (6; 7), Michal Králík (1; 0), Adam Kundrata (1; 0), Jan Gago (7; 1), Martin Kalík (4; 0), Filip Kalík (4; 0), Michal Vrba ml. (4; 0), Michal Machala (4; 3)

· Bojkovice A:

brankař Viktor Polášek (2; 3) – Martin Varaďa (6; 6), Jaroslav Kříž (4; 0), Dominik Slavíček (1; 1), Adam Kalina (1; 1), Patrik Martinec (3; 3), Tomáš Vavrečka (3; 0)

STARÁ FOTBALOVÁ GARDA PITÍN 2019

– Hodnotí vedoucí týmu Milan Navrátil

Divný „korona“ rok zasáhl i organizaci zápasů týmu našich „starých pánů“. Ze všech družstev TJ Pitín však asi nejméně, i když 3 zrušené zápasy nás taktéž neminuly.

První jarní karanténní vlna upoutala doma všechny, včetně těch sportumilovných. O to větší radost byla 12.5., kdy byl povolený první trénink a sešel se na něm neuvěřitelný počet 22 hráčů všech různých věkových kategorií. Asi padl i klubový rekord….

Zápasy jsme zahájili tradičně doma s Šanovem, namísto obvyklého hodového termínu to bylo až 30.5. Fotbalovou chuť po dlouhé pauze jsme si spravili vysokým vítězstvím 8:1 (góly Sviták 2, Prachař 3, Valíček, Ogrodník, Kavka). Další zápas na hřišti v Bylnici musel být kvůli tragické události na hřišti hodinu před začátkem zrušen, a tak jsme si na konci června smlsli na týmu družebních Šajdikových Humenců 4:0 (góly Kavka, Lisoněk, Prachař a Valíček). Třetí domácí zápas v polovině července byl zrušen kvůli prudkému dešti a první letošní porážku jsme museli zkousnout v Bylnici, prohráli jsme po solidním výkonu, avšak vysoko 3:7 ((branky Prachař 2 a Svoboda). Kvůli malému množství hráčů jsme museli odvolat první zápas v Šanově, v odloženém jsme prohráli 1:2 (Savara).

Chuť jsme si spravili v domácím zápase s Ostr. Lhotou vítězstvím 5:1 (Prachař 2, Vykydal, Sviták, vlastní). Následovat měl tradiční turnaj Šohaj Cup právě v Ostr. Lhotě, ale tady již zasáhla protikoronavirová opatření se zrušením akcí s větší účastí, tak jsme byli rádi, že jsme stihli ukončit sezónu domácím zápasem s Bylnicí 2:3 (Prachař, Gabrhel).

Do zápasů zasáhli tito hráči: Petr a Miloš Jančaříkovi, Josef Přerovský, Petr Kavka, Milan Navrátil, Petr Machala, Drahoš a Přemek Prachařovi, Václav Peřina, Adam Kozubík, Broněk Valíček, Petr Gabrhel, Martin Svoboda. Pavel Berčík ml., Michal Šimoník, Luboš Valter, Marek Vykydal, Vlastik Ogrodník, Lukáš Lisoněk a Radek Hamáček.

Zahájili jsme sezónu velkým zájmem hráčů o pohyb a fotbal, starších ročníků se z nich však rekrutovalo velmi málo, účast slabá a často jsme bojovali o to, abychom vůbec tým mohli do zápasu postavit, mnohdy jsme si museli hráče i půjčovat od soupeře. Bohužel hodně hráčů již s aktivním fotbalem skončilo a na mužstvo se posunula dlouholetá generační krize z prvního týmu mužů. Díky ní tak nemůžeme zaručit, že se pravidelné zápasy staré gardy budou uskutečňovat i v dalších letech. Na tradiční družební utkání se Š. Humenci však síly určitě zmobilizujeme!

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem pitínským spolkům, obci Pitín a Sportklubu Niva za podporu při činnosti i při pořádání turnajů, zápasů a setkání.

Přejeme všem Pitíňanům pěkné prožití vánočních svátků a do roku 2021 hlavně hodně zdraví, štěstí, životní elán a co nejrychlejší návrat k normálnímu životu a ke sportovním aktivitám.

TJ Pitín