Archiv pro měsíc: Leden 2018

Halový turnaj přípravek.

Halový turnaj přípravek pod záštitou Ondřeje Kúdely.

V sobotu 20. ledna se v Bojkovicích ve Sportovní hale konal HALOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK POD ZÁŠTITOU ONDŘEJE KÚDELY pro ročníky 2007 a mladší.

Turnaje se zúčastnily kromě pořádajícího Pitína, týmy ze Záhorovic, Šumic, Havřic, hrající okresní soutěž přípravek, ale také týmy hrající krajskou soutěž: Bojkovice, Brumov a dva týmy postavilo 1. FC Slovácko.

Na turnaji bylo k vidění 28 utkání, kdy se hrálo systémem každý s každým na velké brány, jak jsou hráči zvyklí z utkání hrajících na trávě. Během turnaje se konala soutěž v dovednosti, na kterou nominovali sami trenéři jednoho ze svých svěřenců.

„Zvolili jsme tento systém turnaje, neboť našim cílem bylo, aby všichni odehráli stejný počet utkání, a taky jsme chtěli umožnit týmům z OS si zahrát proti týmům, se kterými by se nejspíš nikdy nestřetli. Turnaj jsme zpestřili dovednostní soutěží, kdy úkolem hráče bylo z penaltového puntíku trefit břevno a každý měl pět pokusů“, zmínil hlavní organizátor turnaje Marek Kúdela.

Vítězem halového turnaje se stal tým 1. FC Slovácko „modří“, který si dokráčel pro zlaté medaile a stal se historicky prvním vítězem tohoto turnaje. Na stříbrné medaile dosáhla SK Slovácká Viktorie Bojkovice a bronzové medaile si odvezlo domů FC ELSEREMO Brumov.  Mezi ceny pro individuální výkony byl míč pro MS 2018 v Rusku s podpisem Ondřeje Kúdely, který získal nejlepší střelec turnaje Filip Hruška z 1. FC Slovácko „modří“. Nejlepší hráčka turnaje Jolana Večeřová z TJ TATRAN Havřice si domů odnesla originální liberecký dres s podpisem Ondřeje Kúdely. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Dušan Novotný z SK Záhorovice. Vítězem dovednostní soutěže se stal Filip Hruška, který v rozstřelu porazil Matěje Vítka. Ceny si odnesli i nejlepší hráči jednotlivých týmů.

Jedinou kaňkou turnaje pro děti byla neúčast Ondřeje Kúdely, který se z turnaje omluvil z důvodu přestupu do pražské Slavie. Přesto tento turnaj byl nadstandardní a pořadatelé si pro příště nastavili vysokou laťku. „Je nám líto především dětí, ale i rodičů, že Ondra nemohl přijet, za co se velice omlouváme a samotné nás to mrzí, ale Ondrovi přestup přejeme. Snad se turnaj všem přítomným líbil. Nastavenou laťku jsme nasadili vysoko, ale ne tolik vysoko, abychom ji nemohli udržet, případně vylepšit. Velký dík patří všem sponzorům turnaje, všem, kteří věnovali ceny do tomboly a taky  všem rodičům, kteří pomohli s organizací a samotnou účastí na turnaji“, poznamenal Marek Kúdela.

Konečné pořadí:                                        Nejlepší hráč:

  1. FC Slovácko – modří Hastík Jakub
  2. SK SV Bojkovice Bětík Adam
  3. FC ELSEREMO Brumov Zimáček Filip
  4. FC Slovácko – bílí Hastík Ondřej
  5. TJ TATRAN Havřice Večeřová Jolana
  6. TJ Šumice Košiba Kryštof
  7. TJ Pitín Jál Štěpán
  8. SK Záhorovice Novotný Dušan

Zhodnocení roku 2017(článek z Pitínského zpravodaje)

Vážení fanoušci fotbalu, vážení spoluobčané,

v loňském roce jsme v našem příspěvku začínali tím, že poslední utkání jsme odehráli se Stráním a v tom letošním úvodníku to nebude jinak, neboť s tímto soupeřem jsme ukončili i tento fotbalový rok. Rozloučení to bylo více než bolestné neb výsledek 10:1 pro Strání zřejmě odpovídá celkovému dojmu z týmu za celý podzim. Zimní přestávka tak bude opět náročná, neboť bude potřeba, abychom si ujasnili jakým směrem se do budoucna v rámci zachování fotbalu v Pitíně vydat a jakou strategii k tomu zvolíme. Zpět na zelený pažit se dostaneme v dubnu 2018 do té doby naše týmy musí potrénovat a připravit se tak na náročnou jarní část. Byť muži v rámci své soutěže nemají kam spadnout, tak spodní místa v tabulce nejsou ta, která by Pitínu slušela. Pevně věříme, že se podaří na jaře bodovat a posunout se v tabulce výše. Nyní se však stručně ohlédněme za fotbalovým rokem 2017.

TÝM MUŽŮ 2017

Po 3. měsíční pauze jsme zahájili zimní přípravu na jarní boje, kde bylo co dohánět. Překvapivé pro hráče bylo, že se nekonalo žádné dlouhé běhání v terénu, ale všechny tréninky se konali v nafukovací hale a později, jak počasí umožnilo i na našem hřišti. Účast byla nadprůměrná a bylo vidět na hráčích odhodlání zlepšit si reputaci po zpackaném podzimu 2016. Během přípravy jsme sehráli 3 utkání, 2 na UT v Hrádku a 1 na našem hřišti, ve kterých jsme zkoušeli hrát v novém herním rozestavením 5-4-1, kdy jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany a trestat chyby soupeře. I když naše hra nebyla příliš pohledná, v odvetných zápasech se nám dařilo sbírat body díky bojovnosti a z 10 bodů po podzimu jsme na jaře přidali dalších 15 a skončili jsme z 25 body na 6 místě. Škoda, že z důvodů zranění se na marodce objevilo v jednu chvíli 7hráčů, což bylo velice znát v některých utkání. Ale i přesto nepřítomnost několika hráčů jsme dokázali potrápit takřka všechny týmy z čela tabulky a zamíchat s celkovým pořadím.

Během krátké letní přestávky ohlásili odchod z Pitína Zbyněk Trllo a Martin Bureš, kteří odešli do Rudimova. Sehráli jsme 2 družební utkání se Šajdíkovými Humenci a jednu generálku před startem soutěže s týmem z Rudimova. U trénování i přes menší rozhodování zůstal na trenérské pozici Marek Kúdela, který chtěl navázat na jarní část s menším rozdílem hrát více ofenzivněji, v rozestavení 3-5-2.

Nový ročník po úspěšné generálce jsme zahájili výhrou na půdě Přečkovic a nevypadalo to, že by se měl opakovat podzim z předešlého roku, jenže opak byl pravdou a v dalších utkání jsme se začali trápit. Důvodem nebyla špatná fyzická připravenost, jedním z důvodů byla zmiňovaná změna rozestavení, ale tím hlavním důvodem byl především přístup k jednotlivým tréninkům, a především k zápasům. Velká řada hráčů k utkáním přistupovala ledabyle a dávala přednost spíše nočnímu životu, a když nehrajeme profesionální soutěž, tak zodpovědnost by měla platit i na té amatérské úrovni, neboť v prvé řadě by mělo jít o zodpovědnost vůči týmu. Tento přístup se pak samozřejmě odrážel i na výkonech. Na tým spadla pomyslný deka a začala se kupit jedna chyba za druhou, které nás v utkání sráželi. Bohužel nás nepodržel v bráně ani Paja Berčík, který na jaře měl velkou zásluhu na tom, že jsme se herně i výsledkově zvedli. Taky velmi špatná účast na trénincích (průměr 4 hráči z 19). Po třech špatných výsledcích v řadě a skóre 2:12, se do týmu vrátil Martin Bureš, který chtěl týmu pomoci.

I když po jeho příchodu to vypadalo, že bychom se mohli zvednout, nestalo se tak. Nejlepší výkony jsme předvedli se Záhorovicemi a se Žítkovou. V zápase se Záhorovicemi, kde jsme šli více štěstí naproti a jasně dominovali, jsme si přes velký zásah do sestavy zápas ještě zdramatizovali. V utkání se Žítkovou, byť jsme z něj odešli poraženi, patřilo mezi nejlepší utkání za poslední dobu, které se muselo líbit i samotným divákům. Ale jak to u nás po dobu podzimu bylo, místo navázání na úspěch,jsme zase létali v oblacích a výkony šli opět dolů. A poslední zápas se Stráním „B“ za silného větru završili stejně jako celý podzim.

I když je účast na trénincích často mizivá a přístup hráčů k utkáním byl na bodu mrazu, tak jsme si oproti minulému podzimu nevedli tolik zle. Získali jsme 13 bodů (o 3 body více), vstřelili jsme v 11 utkání 23 branek (průměr 2,1 gólu na zápas) a jen v 1 utkání jsme vyšli střelecky naprázdno, není zase tolik zlé, jak jsme si mysleli. Z důvodu ofenzivnější hry tak v naší bráně skončilo 40 inkasovaných gólů, což je však příliš. Když se podíváme zpětně, kolik z nich bylo zbytečných, které jsme nabídli soupeři svojí laxností, mohlo jich být více něž o polovinu méně! Ale jak ukázal tento podzim, pokud hráči nebudou přistupovat k utkáním zodpovědněji, budou více trénovat, můžou zahrát utkání jako tomu byla ta proti Záhorovicím a se Žitkovou.

Po skončení sezóny Marek Kúdela oznámil, že zodpovědnost za výsledky a za předvedenou hru bere na sebe. Byť nerad opouští takřka potápějící loď, tak především z osobních důvodů oznámil, že již nebude nadále pokračovat na postu trenéra týmu mužů. Za jeho obětavost a práci mu tímto děkujeme.

MLÁDEŽNICKÉ TÝMY TJ PITÍN 2017

PŘÍPRAVKA – naše nejmladší družstvo pokračovalo rozehrané soutěži i v jarní částí, kde si vedlo velmi dobře. Pod vedením trenérů Marie Lysákové a Marka Kúdely odehráli jarní část Radek Krahula, Zuzka Kovářová, Matěj Berčík, Honza Janůj, Šimon Chmela, Petr Kavka, Tadeáš Pešek, Štěpán Jál, Broňa Berky, Adam Rapant, Jirka Michalčík, Lucie Pospíšilová, Nikol Vrbová, Ondra Kovařík, Nikol Šmotková. Po povedené sezóně se nám začátkem prázdnin podařilo v rámci fotbalového odpoledne v Pitíně sehrát přátelské utkání s týmem 1. FC Slovácko, které skončilo 11:10 pro naši přípravku! Před novým ročníkem Okresní soutěže přípravka odstartovala novou sezonu místním soustředěním. Soutěž se rozrostla o další 2 týmy a z počtu 11 utkání jsme museli odehrát utkání hned 13, ke kterým jsme ještě přidali začátkem sezóny i přípravné utkání s Bojkovicemi. Z pohledu obou trenérů došlo k velkému hernímu zlepšení. Výkony individuální i týmové opět strmě vzrostly i díky vysoké (80%) účasti všech hráčů a hráček. Vzhledem k tomu, že se celorepublikově žádné tabulky v kategorii přípravek nevedou a hlavním cílem je, aby děti hra bavila, nemůžeme říct, jak si vedeme v tabulce, ale herně na tom jsme ve srovnání s jinými týmy velmi dobře. Cílem našich trenérů je vychovat co nejvíce hráčů a naučit je nejen individuálním fotbalovým dovednostem, ale i celkové všestrannosti, nikoliv vyhrávat každý zápas! Přes zimní období budeme stále pokračovat ve zlepšení, abychom po vydařeném podzimu na jaře neusnuli na vavřínech. K tomu budeme využívat místní nafukovací halu ve sportklub Niva, ale taky i místní školní tělocvičnu. V zimě bychom se chtěli zúčastnit alespoň 1 halového turnaje.

ŽÁCI – družstvo žáků pokračovalo v roce 2017 ve spolupráci s SK Slováckou Viktorií Bojkovice a nastupovalo pod názvem SK SV Bojkovice B (Pitín). Do jarní části nastupovali kluci do Okresní soutěže žáků malé formy sk. B z 2. místa za Orlem Uherský Brod. Kluci se ale semkli a vyhráli na jaře všechny zápasy a zaslouženě se stali mistry. V poločase posledního jarního zápasu mužů v červnu hráči převzali mistrovský pohár a medaile od předsedy Okresního fotbalového svazu Františka Mika, starosty obce Martina Zálešáka a předsedy TJ Pitín Pavla Berčíka. Základ družstva tvořili hlavně kluci z Pitína a Hostětína Tomáš a Vojta Malárovi, Jakub a Miloš Klimešovi, Vojta Kovář, Michal Vrba, Ondra Krahula, Adam Sekér, Michal a Tomáš Berkyovi a Gusta Farý. Domácí zápasy jsme všechny odehráli v Pitíně a na jednotlivé zápasy vždy přijeli i 2 hráči z Bojkovic. K celkovému vítězství výrazně pomohli kluci z Bojkovic Michal Machala, Mira Koudelík, Erik Bulejko a Matyáš Liška. V jarní části sezony vedl družstvo jako trenér i vedoucí mužstva Michal Vrba. I z důvodu úspěšné spolupráce se kluby TJ Pitín a SK SV Bojkovice dohodly na spolupráci i pro soutěžní ročník 2017/2018 a kromě okresní soutěže se rozhodly zkusit štěstí i v poháru Okresního fotbalového svazu Auto Ravira Cup, který se již hraje na celé hřiště. Velkým přínosem jsou především společné tréninky v Bojkovicích, kde družstva žáků převzali Roman Stružka a Filip Urbánek, vedoucím zůstal Michal Vrba. Kluci měli možnost se zúčastnit soustředění ve Starém Hrozenkov a kvalitně se tak připravit na další sezonu. V týmu z důvodu věku skončili Jakub Klimeš, Michal Berky a Ondra Krahula, družstvo žáků ale posílili Zuzka Kovářová a Radek Krahula z přípravky. V okresní soutěži i v poháru opět vždy pomohli 2 kluci ze soupisky Bojkovic a nově kromě již výše uvedených to byl především Honza Gago. Starší žáci (ročníky 2003 – 2006) v podzimní části potvrdili roli favorita a po podzimní části jsou zatím na 1. místě, ale pouze o skóre před Hradčovicemi, se kterými s jako jediným mužstvem remizovali. Všechny ostatní zápasy v okresní soutěži vyhráli. V poháru se na podzim taktéž dařilo, v 1. kole jsme přešli přes Prakšice a ve čtvrtfinále přes loňského vítěze okresního přeboru žáků Ostrožskou Novou Ves. V semifinále nás na jaře čeká těžké družstvo Hradčovic, které spojilo své síly pro pohár s Orlem Uherský Brod. Spolupráce TJ Pitín a SK SV Bojkovice je výborná i z toho důvodu, že kluci mají možnost nastupovat za mladší a starší žáky Bojkovic v krajské soutěži a po podzimní části jsou i zde mladší i starší žáci na 1. místě. Důležité je především to, že kluci vytvořili výbornou partu a jsou kamarádi i mimo hřiště. Na závěr by družstvo žáků chtělo speciálně poděkovat za finanční podporu firmě JAMIBO a taktéž obci Pitín a Sboru dobrovolných hasičů Pitín, kteří nám velmi pomohli s dopravou na venkovní zápasy.

Velké díky za podporu mládeže v Pitíně patří Ondřejovi Kúdelovy (prvoligový hráč a hráč FK Slovan Liberec), který významným způsobem pomáhá (finančně a materiálně) našim mládežníkům a stal se tak pomyslným patronem kluků a holek v Pitíně. Za tuto pomoc a ochotu patří Ondrovi velké díky.

STAŘÍ PÁNI TJ PITÍN 2017

Fotbalisté, kteří už svoji aktivní kariéru dávno ukončili, se stále ještě fotbalem baví. Pravidelně každé úterý na hřišti (zájemci o fotbálek a protažení těla – jste srdečně zváni), ale i při přátelských fotbalových zápasech s týmy starých gard. Letos odehráli opět několik přátelských utkání.

Tým je složený z bývalých kmenových hráčů Pitína a doplněný staršími fotbalisty z Bojkovic, kteří však většinou hráli i za Pitín. Mužstvo tvoří tito hráči: Josef Machynka, Pavel Urbánek, Luboš Peřestý, Jančařík Petr a Miloš, Jan Krovina, Luděk Savara, Bassam Rabah, Josef Přerovský, Spáčil Martin a Zdeněk, Pavel Berčík, Petr Kavka, Milan Navrátil, Petr Machala, Prachař Drahoš a Přemek, Radek Milička, Ronman Stružka, Václav Peřina, Vlastimil Ogrodník, Lukáš Hasoň, Martin Liška, Radek Mikulášek. Nepostradatelnou fanynkou při všech utkáních je především Šárka Trnková, v horších sezónách zaskočí i Svatava Hrušková.

Závěrem

Tak jak se již v rámci naší organizace stalo tradicí nejenže se podílíme na kulturních a volnočasových aktivitách pořádaných v obci, ale upevňujeme spolupráci s významným zaměstnavatelem v našem regionu a to se společností SKD Bojkovice. Pro tuto společnost jsme i v roce 2017 vytvořili podmínky pro jejich vnitrofiremní společenskou akci. Těší nás, že můžeme být partnery a za tuto projevenou důvěru společnosti SKD Bojkovice touto cestou děkujeme a budeme rádi za další spolupráci.

V roce 2017 se na našem hřišti odehrálo hned několik mistrovských, ale i přátelských utkání fotbalového klubu FC TVD Slavičín. Již v minulém roce tento divizní tým naše zázemí využil a na našem pažitu se jim dařilo. Nás však těší, že se na našem hřišti objeví týmy z vyšších soutěží a různých koutů ČR, které nejenže představí zcela jiný fotbal, ale je to taky ocenění za čas věnovaný údržbě areálu fotbalového hřiště, neboť bez této náročné činnosti by zájem o naše zázemí a podmínky zcela určitě nebyl. Tato utkání pak zvyšují povědomí o samotném sportovním areálu a zároveň přitáhnou další nové návštěvníky.

Abychom mohli dostát požadavkům jednotlivých týmů hrající vyšší soutěže, musíme investovat nemalé prostředky nejen do údržby hřiště, ale i reprodukce majetku. Naším cílem je především kvalitní zázemí a dostupné tréninkové vybavení, tak abychom mohli vytvářet nejen plnohodnotné místo pro volnočasové aktivity, ale i podmínky pro rozvoj mládežnických talentů – přípravka a žáci. Jak jistě víte, tak prostředky se v současné době shánějí obtížně, proto jsme vděční a zároveň uvítáme jakoukoliv další podporu našemu klubu, tak abychom zajistili bezproblémové fungování a hlavně udržení fotbalu v Pitíně jako takového. Touto cestou tak děkujeme všem, kdo TJ Pitín pomáhá a podporuje. V případě, že Vás zajímají výsledky našich týmů a další informace z klubu, sledujte nás na www.tjpitin.cz nebo na sociální síti Facebook.

Vážení příznivci fotbalu a milí Pitíňané, přejeme Vám krásné Vánoce a úspěšný rok 2018.

Výbor TJ Pitín