Archiv pro měsíc: Srpen 2017

Zápas na Hrozenkově jsme nezvládli.

Starý Hrozenkov – Pitín 5:1(4:1)

branky:37.,42.,45.,60. Machara P.,3.Janků J. – 9.Kuchař M.

ŽK:68:Husařík M.,77.Janíček P. – 77. Čuč R.

Diváci:20

Rozhodčí: Martin Tokoš – Dušan Šopík(laik),Pavel Berčík(laik)

Starý Hrozenkov:Sedlačík P.- Machara P.(76.Keňo T.),Janků J.,Janíček P.,Husařík M.,Hodulík K.,Černický M.,Breznický R.,Blaho T.,Bečar T.(67.Buček T.),Janků L.(85.Ostravský F.) trenér:Radek Šprtel

Pitín:Berčík P.-Spáčil Z.,Schäffer P.,Matoušek M.,Lukáš D.,Kuchař M.,Kozubík A.,Kavka P.,Gabrhel P.,Čuč R.,Bor B.(51. Holík K.) trenér: Marek Kúdela

Před zápasem na Starém Hrozenkově jsme si řekli, že nesmíme dopustit, aby utkání, které jsme nezvládli doma se opakovalo i nyní. Bohužel, jako bychom tím přivolali další katastrofu a co se odehrálo v následujících minutách se hořko těžko píše.
Do utkání jsme vstoupili katastrofálně, někteří se snad nedotkli ani míče a už se prohrávalo. Už ve 2. minutě po jednoduché hře soupeře jsme reagovali špatným odhadem na odkopnutý míč a nedostoupení hráče na vlastní polovině, který si míč připravil ke střele a na zadní tyč zakončil – 1:0. Po brzkém gólu jsme se ještě rychle otrkali a v 10. minutě po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Mara Kuchař a z trmy vrmy propálil vše co mu stálo v cestě – 1:1. Vyrovnávající branka, která nás měla povzbudit, se stala pro nás uklidněním a soupeře jsme nechali hrát, respektive soupeř využil našeho nedůrazu a dlouhého držení míče a jednoduchou hrou, nákop za obranu, se dostával do šancí. Za zmínku stojí pouze jedna standartní situace, po které byl ve vápně držen a stažen k zemi jeden z našich hráčů, píšťalka sice němá nebyla, ale faul byl odpískán proti nám. Bohužel utkání pískal velmi mladý a nezkušený rozhodčí, který měl problém orientovat se na hřišti a pískat se teprve učil. K nepochopení trenéra je chybou OFS UH, že k zápasu deleguje mladého nezkušeného rozhodčího bez delegace zkušenějších asistentů. Avšak tohle nemění nic na situaci, kdy naši hráči si mysleli, že furt mají na vše spoustu času a skoro pokaždé jsme útoky brzdili a čekali až se soupeř opět vrátí, nejenže nám dělalo problém převzetí míče, ale často jsme se pouštěli do akcí, které nám nejsou vůbec blízké a vymýšleli jsme něco, co si nedovolí ani hráči v Champios league. Po jedné takové naší akci, kdy máme takřka všechny naše hráče ve vápně a místo centru do vápna volíme kličku do 2 hráčů, přichází ztráta a následný brejk, naštěstí jej soupeř nepotrestal a trefil jen v brance postaveného Paju Berčíka. Bylo to takové varování, kterému jsme nevěnovali pozornost a závěrečná 10 minutovka první půle byla tragická. Na hřišti se nám nic nevedlo, spousta hráčů byla na hřišti pouze diváky a projevovali nezájem ke hře, což některé z hráčů rozčílilo a hra byla rozhádaná a takřka chaotická. Nejdříve toho domácí využili po nákopu z půlky hřiště. Opět jsme si nevšímali hráčů soupeře a jeden z nich hlavou tečoval míč do brány – 2:1. Chvíli na to jsme inkasovali po třetí, kdy se domácí na 3 přihrávky z vlastní šestnáctky dostali k té naší a po zpětné přihrávce zakončili opět k pravé tyči Pajovi brány – 3:1. Aby toho do poločasu nebylo málo, po další hrubé chybě u soupeřovi šestnáctky v rohu hřiště přijdeme o míč a z následný brejk odvrátil Marek Kuchař na roh. V našem pokutovém území bylo v ten moment 5 našich hráčů, gólman! Domácí rychle rozehráli rohový kop a jejich jediný hráč ve vápně, připomínám mezi našimi 5 + brankář, se prosadil a hlavou zakončil, jak jinak než k pravé tyči naší brány – 4:1!
Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas budeme chtít odehrát se ctí a pokusit se zmírnit výsledek, případně se vrátit do hry. Domácí si hru hlídali a kontrolovali a do ničeho nás nepouštěli. Naopak při našem vhazování si míč vhodíme na hráče do naší šestnáctky, ale místo, aby Adam Kozubík míč odkopl co nejdále od brány, váhá, dává si přednost s našim druhým hráčem a soupeř toho využil a po páté v zápase vystřelil k pravé tyči Pajovi Brány – 5:1!!! Do šancí jsme se už téměř nedostali, snad za zmínku stojí střela ze střední vzdálenosti Davida Lukáše, která skončila těsně nad břevnem. A Hlavička Michala Matouška po rohovém kopu, která skončila nad bránou, zcela odkryté brány.
Dnes je zbytečné si vůbec něco říkat. Někteří naši hráči projevují nechuť vůbec se s výsledkem porvat, někteří se vidí úplně mimo hřiště. Hra, kterou předvádíme, nemá vůbec nic společného s fotbalem. Bojovnost i snaha je na bodu mrazu a takto se fotbal nehraje. Jestli si jde někdo zahrát fotbal pro radost a místo toho bude řvát na někoho za chybu, kterou za pár okamžiků udělá sám, ať se nikdo nezlobí, ale ať příště takový hráč zůstane radši doma a nekazí to těm co chtějí. Jinak to vede pouze k tomu, co se odehrálo v utkání na St. Hrozenkově!!!

Další zápas sehrajeme v Uherském Brodě s místním Orlem,začátek utkání je v sobotu 26.8 v 16:30

Své první zápasy odehráli i žáci a přípravka.Žáci doma porazili Popovice 9:1(3:0) Miloš Klimeš 3,Jan Gago 2,Michal Vrba,Vojta Malár,Radek Krahula a Matyáš Liška.A přípravka vyhrála v Prakšicích 7:4(4:2) Štěpán Jál 6,Tadeáš Pešek

První domácí zápas skončil debaklem.

Pitín – Suchá Loz 1:6 (1:2)

Branky: 14. Kuchař M. – 46., 60. Plessner O., 85., 87. Straňák L., 18. Bujáček V., 36. Kliment T.

Diváci: 80.

Rozhodčí: Josef Zámečník – Pavel Berčík (laik), Josef Bradáč (laik).

Pitín: Berčík P. – Staněk Š., Schäffer P., Mlček T. (56. Slezák K.), Matoušek M., Lukáš D., Kuchař M., Kozubík A. (66. Kavka P.), Holík K., Divila J. (24. Savara A.), Čuč R.

Trenér: Marek Kúdela.

Suchá Loz: Zajíček P. – Vítek F. (46. Král Š.), Straňák L., Plessner O., Medůsek M., Král V., Krajčovič Z., Kliment T., Kandrnál M., Gazdík P. (70. Bradáč R.), Bujáček V.

Trenér: František Král.

V prvním domácím utkání jsme chtěli potvrdit nejen body z venku, ale taky bychom byli rádi, kdyby k nám neradi soupeři jezdívali a horko těžko body si odváželi. Bohužel prozatím můžeme zůstat jen u slov!

Do utkání jsme sice vstoupili o něco hůře, nežli soupeř ze Suché Lozi, který byl po většinu utkání aktivnější. Přesto jsme se v utkání dostali do vedení a nevypadalo to, že bychom měli dnes odevzdat soupeři body „zadarmo“. Ve 14. minutě, po nacvičeném signále, kdy na rohový kop Štěpána Staňka si naběhl osamocený Marek Kuchař a hlavou míč uklidil za brankářova záda – 1:0. O pár minut později už bylo srovnáno. Stejně jako my i soupeř využil šance rohového kopu, odražený míč se dostal v pokutovém území k soupeři, kterému jsme darovali spoustu místa ke střele a pohotově z otočky míč napálil nechytatelně pod břevno – 1:1. Po gólu nám proti skvěle hrajícímu soupeři chyběl důraz a všechny míče sbíral soupeř, jako bychom si mysleli, že nám budou padat holubi do huby přímo ze střechy… teda že si soupeř vstřelí branky do vlastní sítě sám! Ve 36. minutě po další standardní situaci soupeře jsme inkasovali po hrubé chybě, dosud výborně chytajícího, Paji Berčíka, kdy míč pomalu proskákal až na zadní tyčku, od které se míč odrazil přímo do brány – 1:2. Tento gól jako by nás pohřbil a samotného Paju chyba rozhodila.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít s tím, že zápas otočíme, ale ani ne po minutě a po hrubé chybě v rozehrávce na vlastní šestnáctce Tomáše Mlčka jsme inkasovali po třetí – 1:3. Tohle byla kudla do zad. Soupeř byl při chuti a dále se na nás valil jeden útok za druhým a v 60. minutě to bylo po další chybě Paji Berčíka, kdy nakopnutý míč za obranu do šestnáctky dobíhal útočník a v souboji o míč přehlavičkoval Paju, sice se stihl vrátit zpět do brány, ale prudké střele nezabránil – 1:4. Za tohohle stavu pro soupeře jsme mohli být rádi, že výsledek se během pár chvil nezvýšil. Nejdříve chytře zahranou standardní situaci na čáře vyhlavičkoval na roh Pavel Schäffer, o něco později po krásné kombinaci hostujícího týmu vykopával míč z brány David Lukáš. Tahle bojovnost nás pozvedla a opět jsme se začali dostávat do šancí. Nejdříve se krásně uvolnil po křídle Kavka a centrem oslovil Karla Slezáka, jenž těsně bráněn trefil pouze náruč brankáře, poté jsme se do větších šancí už dostávali po dobře zahraných standardních situací Marka Kuchaře, ale na jeho zahrávané míče žádný z našich hráčů nereagoval a brankář míče v klidu chytal do náruče nebo nám chyběl větší důraz. Při chuti hrající soupeř nás v závěru dvakrát potrestal po brejkových situací. Nejprve vyběhnuvšího Paju Berčíka zachraňoval na čáře Adam Savara, ale následnou rozehrávkou soupeři nabídl druhou možnost – 1:5.V závěru Paja Berčík neudržel střelu Straňáka, který si ji následně sám také dorazil – 1:6.

Je potřeba se poučit z chyb v utkání a rychle na něj zapomenout. Teď nás čekají 2 venkovní utkání ve St. Hrozenkově a v Uherském Brodě . Další domácí utkání sehrajeme v neděli 3. 9. od 16:00 se Záhorovicemi.Soutěž zahájí také žáci a přípravka,žáci se utkají v sobotu 19.8 doma s Popovicemi,začátek utkání je v 16:00 a přípravka hraje v Prakšicích rovněž v sobotu ve 14:00.

Do nové sezóny jsme vstoupili úspěšně.

Přečkovice- Pitín 1:3(0:3)

branky:48.Vrba M.-9.Staněk Š.,35.Schäffer P.,37.Schäffer P.

ŽK:33.Kaniok R.,42.Hanák L.- 19.Kozubík A. Diváci:30

rozhodčí: Lukáš Mikulka- Hynek Šenkeřík(laik),Pavel Berčík(laik)

Přečkovice:Hart Š.-Vrba M.,Slezák D.(46.Tureček Z.),Slánský M.,Procházka M.,Pavlík L.,Kaniok R.,Hodulík R.(80.Urbánek D.),Hanák L.,Bezruč M.,Klepš M.(68.Kotrla M) trenér:Kaniok Radek

Pitín:Berčík P.-Spáčil Z.,Staněk Š.,Schäffer P.,Lukáš D.,Kuchař M.,Kozubík A.(75.Gabrhel P.),Divila J.(67.Holík K.),Čuč R.,Bor B.(46.Savara A.),Matoušek M.(46.Slezák K.) trenér: Kúdela Marek

Do nové sezóny 2017/2018 jsme vstoupili takřka bez nějaké přípravy a bez dvou hráčů, kteří se rozhodli náš tým opustit. Zbyněk Trllo i Martin Bureš se rozhodli odejít do Rudimova. Během přípravy jsme odehráli pouze jedno přátelské utkání s Rudimovem (4:3), absolvovali jeden trénink před MÚ v Přečkovicích a podařilo se nám přivést dva hráče Michala Matouška a Karla Slezáka.Družební dvojutkání se Šajdíkovými Humenci trenér nepočítá, jelikož to spíš bral pro hráče jako odreagování po sezóně.

První mistrovské utkání nás čekalo tam, kde celá minulá sezóna skončila a to na hřišti v nedalekých Přečkovicích. Samotné utkání se hrálo i přes déšť na tvrdém, hrbolatém a malém hřišti, na což nejsme z domácích zápasů zvyklí. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a v 8. minutě jsme po krásné akci na jejímž konci byl přihrávající Radim Čuč a zakončující Štěpán Staněk otevřeli skóre – 0:1. Po gólu domácí přidali a na malém hřišti se bojovalo o každý metr,o každý míč a oba týmy se dostávali do pološancí. Ve 35. minutě se na šestnáctce dostal k míči kapitán Paja Schäffer a krásnou střelu napálil na zadní tyč, brankář ten moment byl pouze přihlížejícím divákem – 0:2. Za pár okamžiků se skóre měnilo už potřetí a opět u toho byl náš kapitán Paja Schäffer, kdy svým důrazem ve vápně dorazil na brankové čáře poskakující míč po střele Adama Kozubíka do sítě – 0:3. Tato branka nás poměrně uklidnila a soupeře jsme až na pár výpadů k ničemu nepustili, naopak jsme mohli ještě další branky přidat. Do druhého poločasu jsme zřejmě zůstali myšlenkami v šatně a po pár minutách a naší velké chybě jsme na malém vápně nechali domácí snížit 1:3. Naštěstí jsme začali zase bojovat a zase si vytvářeli více příležitostí, nejdříve Staněk trefil břevno, poté chybělo více štěstí Pavlu Schäfferovi, aby dovršil Hattrick. Jak praví staré pravidlo: „nedáš, dostaneš!“ v našem případě to neplatilo a soupeři snížení sebral svým skvělým zákrokem Berčík. Zbytek utkání, i když nás soupeř zatlačil, jsme si už pohlídali a odvezli jsme si zasloužené 3 body. Teď je potřeba je potvrdit i doma!

Další zápas sehrajeme v nedělu 13.8.2017 na domácím hřišti proti Suché Lozi,začátek utkání je v 17:00