Archiv pro měsíc: Leden 2015

Ohlédnutí za rokem 2014(článek z Pitínského zpravodaje)

Vážení fotbaloví přátelé, vážení občané Pitína,

rok se s rokem sešel a opět se Vám dostává do rukou obecní zpravodaj, ve kterém pravidelně informujeme o proběhnuvších aktivitách za daný kalendářní rok v naší organizaci. Jaký byl sportovní rok 2014 pro TJ Pitín? Byl rozdělen na dvě poloviny, kdy po té první jsme si utírali pot z čela neboť se nám podařilo udržet Okresní soutěž a nepadnout až na samotné fotbalové dno a ta druhá polovina roku nám ukázala, že když se chce tak naše mužstvo dokáže předvádět kvalitní výkony a potěšit fotbalového fanouška, ale taky to, že když se nedaří tak jak bychom si představovali a odkloní se od nás i pomyslné štěstíčko, znamená to opět pohyb v tabulce na místech, které nejsou příliš veselé či klidné.

Po zimní přípravě, která tradičně proběhla v našich podmínkách nejen venku, ale i ve sportovní hale jsme sehráli několik přípravných utkání a s odhodláním jsme vstoupili do jarní části fotbalové sezóny 2013/2014. Zápasy se nám během jara příliš nevydařily, ale cíl, který po neúspěšném podzimu byl vytýčen v podobě záchrany se podařil naplnit. Od sestupu nás dělilo 6 bodů, které se rovnají dvěma výhrám v soutěži. Nakonec černý Petr zůstal mužstvu z Bystřice pod Lopeníkem, která se o setrvání přetahovala nejen s námi, ale i Suchou Lozí. Konečnou tabulku ročníku 2013/2014 si můžete znovu připomenout viz. níže.

Konečná tabulka Okresní soutěž, sk. B – 2013/2014

1

D. Němčí B

22

17

3

2

70

29

54

2

Popovice

22

16

1

5

71

28

49

3

Březová

22

15

2

5

65

34

47

4

Boršice u Bl.

22

11

3

8

49

42

36

5

Strání B

22

11

3

8

45

41

36

6

H. Němčí

22

8

4

10

41

45

28

7

Komňa

22

8

3

11

32

40

27

8

St. Hrozenkov

22

7

4

11

44

51

25

9

Záhorovice

22

5

6

11

32

40

21

10

Pitín

22

5

5

12

31

57

20

11

S. Loz

22

3

8

11

43

58

17

12

Bystřice

22

4

2

16

26

84

14

Příčinou nevydařené sezóny jako celku bylo mnoho faktorů. Nejen odchod Michala Vody do Nezdenic, ale celkově nezdravé klima v kabině. To co se dařilo při mimofotbalových aktivitách, kdy většina táhla za jeden provaz, tak při vstupu na hřiště jsme působili jako tým, který je nezodpovědný, neumí přijímat kritiku a povahové vlastnosti jednotlivců rozkládali mužstvo za pochodu. Výsledkem byly věčné dohady a výtky nejen během utkání, ale i v šatně. To kvalitním výkonům skutečně nepomáhalo. Je třeba zpětně připomenout několik zápasů, které si zaslouží komentář. Hned první jarní kolo na naše hřiště poslalo Bystřici pod Lopeníkem. Potkala se tak mužstva, která se krčila na chvostu tabulky. Toto nesmírně důležité utkání jsme zvládli v poměru 2:0 a připsali si tak důležité body a odskočily soupeři v průběžné tabulce. V dalším kole jsme cestovali do Boršic u Blatnice, kde jsme tušili těžké utkání. To se naplnilo a ikdyž jsme v tomto utkání měli několik brankových příležitostí a mohli jsme s přehledem zvítězit, opak byl pravdou a domácí nám svou produktivitou ukázali, kdo je na domácí půdě pánem a připsali si vítězství 3:1. Následovaly pak zápasy s mužstvy, které se pohybovaly na špici tabulky. Tato utkání jsme chtěli, aby byla co nejdříve za námi a my vzhlíželi utkání v Suché Lozi, které se hrálo na naše hody. V tomto utkání, které jsme chtěli vyhrát jsme propadli a připsali si prohru 3:2. I když se hrálo v těžkých podmínkách, domácí svou agresivitou a větší chutí po 3 bodech ukázali, že s příslušností v Okresní soutěži to pro další ročník myslí vážně. V posledním utkání sezóny, kdy jsme již věděli, že jsme zachráněni jsme hráli v Popovicích. V tomto utkání jsme dostali lekci z fotbalu a prohráli trestuhodně v poměru 6:0. V tomto utkání to bylo z naší strany marnost a trapnost, kterou jsme zde předvedli.

Celkově jsme během jarní části posbírali jen 11 bodů a to za 3 výhry a 2 remízy (podzim jsme měli bilanci 9 bodů za 2 výhry a 3 remízy)

Důležitou změnou, která před jarní částí nastala byla na postu trenéra. Pavel Urbánek, který mužstvo dlouhou dobu vedl se rozhodl, že tuto funkci nabídne někomu novému, kdo přijde s novou energií, kterou oživí mužstvo jako celek. Uvolněné místo jsme zaplnili panem Jindřichem Divilou ze Slavičína, který vedl mužstvo nejen během jarní části, ale vede jej i v aktuálním ročníku. Bylo by dobré touto cestou poděkovat Jindrovi za ochotu pomoci a zároveň poděkovat za nasazení, se kterým k nám přišel a které se snaží přenést i na celé mužstvo. Pevně věříme, že bude i nadále součástí týmu neboť mu má co předat.

Fotbalový turnaj

V letošním roce proběhl další ročník našeho fotbalového turnaje. Vzhledem k tomu, že tradiční účastníci svou účast odřekli museli jsme aktivně hledat nové týmy, které by se do této akce zapojili. Nakonec složení týmů bylo: Pitín, Šajdíkove Humence, Loučka a Krhov. Po našem premiérovém triumfu v roce 2013 jsme i v roce 2014 chtěli zvednout nad hlavu pohár pro celkového vítěze. Tento cíl se nám podařil a v tuto chvíli se můžeme pyšnit dvojnásobným držitelem tohoto poháru. V roce 2015 tak budeme útočit na „zlatý hattrick“.

Rekapitulace výsledků:

Pitín – Loučka – 5:1

Humence – Krhov – 2:3

O 3. místo

Loučka – Humence – 0:2

O 1. místo

Pitín – Krhov – 0:0 na pen. 4:3

fotky z turnaje:

http://wwwpitin.rajce.idnes.cz/Turnaj_O_pohar_Bilych_Karpat_28.6.2014/Podzim 2014

Do podzimní části fotbalové sezóny 2014/2015 jsme vstoupili s trenérem Jindřichem Divilou, ale naopak se značně oslabeným kádrem. Tradiční jména jako Michal Voda, Pavel Struhař či Zbyněk Trllo odešli do jiných týmů a my jsme s napětím očekávali, jak se s tímto handicapem popereme. Výsledkem toho je, že jsme oproti minulém roku získali o 6 bodů více, ale díky vyrovnanosti mužstev v dolní polovině tabulky jsme opět namočeni v sestupových vodách. Pevně věříme, že během jarní části z těchto míst rychle vystoupáme výše. Podzim jsme rozehráli skvěle po úvodních kolech jsme dokonce okupovali první příčku tabulky, ale to jsme věděli, že máme odehráno jen zlomek utkání. Nicméně již začátek soutěže naznačil, že tým kolem kapitána Pavla Domoráda může hrát pěkný fotbal a sbírat pravidelně body. Morálka mužstva se zlepšila a s ní i chuť vítězit. Pevně věříme, že to tak půjde dál a mužstvo bude skutečný tým, který na hřišti táhne za jeden provaz a nic než vítězství nebere. První utkání jsme odehráli venku což pro start nebylo nic ideálního, ale pojďme postupně. Premiéru jsme si odbyly tedy ve St. Hrozenkově. Po výbuchu, který jsme zde v roce 2013 zaznamenali jsme tuto vzpomínku nechtěli znovu zažívat a s přehledem jsme zvítězili 4:1. Vstup do soutěže tedy na výbornou. Další utkání jsme již hráli na domácí půdě. Soupeřem nám byly Záhorovice. V tomto derby branka nepadla a tak utkání skončilo v poměru 0:0. Tým orla složený ze zkušených borců, z nichž někteří ještě pamatují slávu Uh. Brodu ve II. lize naznačoval, že nás v dalším kole v Brodě nečeká nic jednoduchého. To se skutečně projevilo. Měli jsme v utkání mnohem více příležitostí, ale bohužel to k naší smůle skončilo dělbou bodů v poměru 1:1, kdy domácí tým vyrovnal v závěru utkání z penalty. Následující utkání s Březovou slibovalo, že padne hodně branek neb v posledních 2 utkáních tomu tak bylo. Nakonec se predikce vývoje vyplnila a diváci viděli přestřelku v poměru 3:3. Dělbu bodů jsme si vybojovali v poslední minutě utkání, kdy jsme po standardní situaci srovnali. Až páté utkání podzimu přineslo naši první prohru v soutěži. Tvrdou lekci nám dalo Horní Němčí, kterému jsme podlehli 4:1. První poločas jsme sice zvládli lépe my a vedli 1:0, ale po změně stran domácí opanovali trávník a svou převahu přetavili ve 4 branky. Další kolo jsme na našem hřišti přivítali Boršice. Toto velmi kvalitní utkání jsme nakonec urvali pro nás a zvítězili těsně 1:0. O našem výsledku hodně rozhodl Laďa Salvet, který v brance doslova čaroval a zamkl tak naši klec před boršickými útočníky. Strání byla další místo našeho utkání. Na tomto hřišti se nám dlouhodobě nedaří o čemž svědčil do té doby i fakt, že jsme na tamějším hřišti nedokázali skórovat. Toto prokletí se podařilo zlomit, ale i tak jsme domácím podlehli 3:1. Nutno dodat, že k utkání jsme odjížděli v hodně kombinované sestavě a pouze s 11 lidmi. Na domácí půdě

v Pitíně jsme pak v dalším kole přivítali Bánov, který sestoupil z Okresního přeboru a očekávali jsme tak kvalitního soupeře. Perličkou tohoto zápasu bylo, že jej řídila rozhodčí Součková což jsme v mistrovském utkání zažili prvně. Toto nesmírně těžké utkání jsme nakonec zvládli a zvítězili 1:0. Derby, tak by se dal charakterizovat zápas proti Komni, který nás čekal v dalším kole. Fakt umocňovala i skutečnost, že v obou mužstvech působí hráči z rozdílného oddílu, proto o náboj bylo postaráno a to nejen přes sociální sítě. V tomto utkání jsme byli šťastnější. I když jsme již prohrávali 3:1, nesložili jsme zbraně a skóre jsme i na velmi těžkém terénu otočili na konečných 4:3 pro nás. Další utkání jsme odehráli opět venku, tentokrát na půdě Popovic, které v minulé sezóně patřily mezi štiku soutěže. Po boji, ve kterém jsme mohli s přehledem sebrat všechny body jsme nakonec se sklopenými hlavami odjížděli s prohrou 2:1. Poslední mistrovské utkání roku 2014 jsme odehráli doma a soupeřem nám byla Suchá Loz. Vítězství by znamenalo klidné přezimování ve středu tabulky, prohra by znamenala, že do jarních bojů budeme muset jít hodně připravení neboť náskok na sestupové příčky se nám ztenčí. Bohužel platilo druhé a my jsme po bídném výkonu prohráli 3:1. Poslední utkání se nám hrubě nevyvedlo a i když bychom hráli třeba i ještě teď, tak vyrovnat či otočit výsledek by se nám stejně nepodařilo. Snad to byl signál směrem k mužstvu, aby vědělo, jak utkání nepřistupovat.

Průběžná tabulka po podzimní části 2014/2015

Pořadí Tým

Z

V

R

P

Vst

Ink

Body

1

(1)

Strání

11

8

0

3

29

13

24

2

(3)

H. Němčí

11

6

2

3

19

15

20

3

(2)

Bánov

11

6

1

4

25

12

19

4

(4)

Březová

11

4

5

2

21

16

17

5

(5)

Boršice u Bl.

11

5

2

4

15

12

17

6

(6)

Popovice

11

5

0

6

18

20

15

(6)

Pitín

11

4

3

4

18

20

15

8

(10)

Záhorovice

11

3

4

4

11

10

13

9

(11)

Komňa

11

4

1

6

20

30

13

10

(12)

S. Loz

11

3

2

6

10

18

11

11

(9)

St. Hrozenkov

11

3

2

6

11

20

11

12

(8)

Orel Uh. Brod

11

3

2

6

16

27

11

TJ Pitín-Stará garda

Mnohé bývalé hráče našeho klubu i po skončení aktivní kariéry neopustila láska k fotbalu.Tým “starých pánů“ je poslední roky velmi aktivní,svědčí o tom 6 až 8 odehraných přátelských utkání ročně,ale také pravidelné každotýdenní tréninky a aktivní podíl na organizačním chodu celého klubu.

V uplynulém roce prošel kádr týmu částečnou obměnou,přece jen roky ani tady nelze zastavit.U někoho vystavilo závěrečnou stopku zranění,někomu zase chyběla motivace.Tým byl však dalšími zájemci především z Bojkovic vhodně doplněn,většina z nich však již v Pitíně dříve hrávala.V současném kádru jsou tito hráči: Berčík,Neveselý,Jančařík Miloš a Petr,Prachař Drahoš a Přemysl,Navrátil,Bassam,Kavka,Krovina,Machala,Machynka,Miča,Milička,Ogrodník,Urbánek,,Peřestý, Peřina,Přerovský,Raška,Savara Luděk a Jaroslav,Spáčil a Stružka.

Stará garda má v okolí velmi dobrý zvuk, a také kvalitu,protože je schopná vyhrávat i se soupeři,kteří v soutěžních letech hrávali daleko vyšší soutěže.Také díky pravidelným úterním tréninkovým fotbálkům na venkovním hřišti.Letos se formou dvojzápasů(doma a následná odveta na venkovním hřišti) utkali postupně s Šanovem,Bylnicí,družebními Šajdíkovými Humenci a Slavičínem,většinou se střídavými úspěchy.

Mnozí z hráčů se aktivně podílí na stavbě nafukovací haly,kam se v zimním období oblíbené úterní fotbálky přesouvají.Na nich se však objevují nejen bývalí aktivní fotbalisté.V poslední době se zvedá zájem o kolektivní sport i ze strany mladých,třeba i nefotbalistů.Rádi je uvítáme mezi sebe,vždyť přece jen aktivní pohyb a společná zábava je přece jen přínosnější než televize či počítače.Zveme tedy všechny zájemce od 15.let,a klidně i starší sportu milovné na pravidelné halové fotbálky,každé úterý od 19:30hod.

Děkujeme!

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří pomáhají finančně a materiálně našemu klubu. Všem sponzorům, ale i fanouškům, kteří nás povzbuzují a ženou k výhrám. V roce 2015 si přejeme, aby jsme zaznamenali mnohem více výher a vyhnuli se prohrám.

Všem fotbalistům, fanouškům a občanům Pitína přejeme, aby prožili požehnané Vánoce a v novém roce 2015 ať se všech drží pevné zdraví a úspěchy. I roce 2015 se těšíme na Vaši podporu a na setkání nejen na fotbalovém hřišti při utkáních, ale i při tradičním turnaji, který proběhne v sobotu 27.6. 2015 a bude završen zábavou s populární kapelou Kasanova!

Sportu zdar, fotbalu zvlášť…!

výbor TJ Pitín