Archiv pro měsíc: Prosinec 2013

Ohlédnutí za fotbalovým rokem 2013

Sezóna 2012/2013 = boj o přežití v Okresní soutěži

lopBoj o přežití v Okresní soutěži, přesně tak by se dalo charakterizovat naše vystoupení v sezóně 2012/2013. Během sezóny vzpomeňme především 3 klíčové momenty, které ovlivnily celý průběh soutěže. Prvním klíčovým momentem bylo členství či nečlenství ve FAČR. Od 1.
1. 2013 musel být každý jednotlivec, který se angažuje ve fotbale být platným členem fotbalové asociace České republiky. Tato nová pravidla náš klub splnil a měl v pořádku, avšak některé kluby tuto záležitost v pořádku neměly a tak Okresní fotbalový svaz musel o osudech utkání rozhodovat u kulatého stolu. Výsledkem tak bylo, že řada utkání byla kontumována a tím pádem došlo i ke změnám ve fotbalové tabulce. Potrestané kluby se pochopitelně bránily a nechtěly se s rozhodnutím svazu ztotožnit, ale nebylo jim to nic platné. Svaz postupoval v souladu s platnými řády a především to byl právě fotbalový svaz, který apeloval na kluby, aby si své věci dali včas do pořádku. Druhým klíčovým momentem bylo nedohrané utkání v Uherském Ostrohu. Právě toto utkání významně ovlivnilo další zápasy, které naše mužstvo absolvovalo. Po tomto nedohraném utkání byl klub potrestán zastavením činnosti našich tří hráčů.  Do dalších zápasů tak nemohli nastoupit a my jsme byli nuceni řešit otázku s jakými hráči následující utkání odehrát. Tento problém jsme sice překonali, ale deka, která na mužstvu ležela, byla až přespříliš těžká a nepodařilo se ji jen tak lehce zbavit. K samotnému utkání je již zbytečné se vracet, protože o něm bylo hodně napsáno nejen v týdeníku Dobrý den s Kurýrem, ale i ve Slováckém deníku. Jen zrekapitulujme, že utkání bylo nakonec kontumováno v náš neprospěch a naši hráči dostali dle disciplinárního řádu vysoké tresty. Třetí moment se odehrál v posledním zápase sezóny, který jsme odehráli v Pitíně proti Huštěnovicím. Poslední zápas a poslední možnost, jak si udržet příslušnost v Okresní soutěži. Tento boj jsme zvládli a přesvědčivě zvítězili 3:0. Bylo to zřejmě nejúspěšnější a nejlepší utkání v roce 2013, které naše mužstvo předvedlo. V tomto utkání jsme neponechali nic náhodě a povolali i Milana Navrátila, který opět potvrdil, že je velkou osobností našeho fotbalového klubu. Tento skvělý motivátor svým přístupem a odhodláním strhl celé mužstvo k výkonu, který znamenal, že Okresní soutěž se v Pitíně hraje i v sezóně 2013/2014.

Fotbalový turnaj – premiérové vítězství a upadající návštěvnost

fotbal1Ihned po skončení sezóny 2012/2013 jsme na našem hřišti hostili tradiční fotbalový turnaj, který má již své pevné místo v kalendáři. Turnaje se zúčastnila mužstva jako Šanov, Bojkovice a Šajdíkove Humence. V krásném letním počasí se naše mužstvo představilo v zahajovacím utkání, kdy jsme změřili síly proti Šanovu. Tento zápas jsme zvládli na výbornou a  Šanov  jsme  porazili  vysoko  8:0.  Ve druhém utkání nastoupili Bojkovice proti našim přátelům ze Slovenska. Toto vyrovnané utkání nakonec skončilo vítězstvím Šajdíkových Humenců v poměru 2:1. O třetí místo se tak poprali Bojkovice a Šanov. Toto utkání skončilo jasným vítězstvím Bojkovic 4:0. Finále tak patřilo domácím a hostům ze Slovenska, kteří chtěli potvrdit svou formu a po třetí si odvést pohár pro vítěze. Domácí pro změnu chtěli, aby pohár zůstal poprvé doma a to se povedlo. Premiérové vítězství tak přišlo po šesti ročnících, které náš klub pořádal. Ve finále jsme Šajdíkove Humence porazili v poměru 3:1. Po fotbalovém odpoledni pak na řadu přišel večerní doprovodný program s kapelou Street69. Fotbalový turnaj se po všech stránkách povedl. Jedinou kaňkou na tom všem byla návštěvnost, která se rok od roku snižuje, což nás vůbec netěší, neboť turnaj je pořádán především pro fanoušky a příznivce fotbalu. Pevně věříme, že další ročník, který nás čeká už za 6 měsíců, přitáhne do sportovního areálu NIVA mnohem více návštěvníků a fanoušků.

Podzimní část sezóny 2013/2014 = trápení a sebedestrukce

fot1Nová sezóna, do které jsme ve druhé polovině srpna 2013 vstoupili, byla pro nás velkou neznámou, neboť před startem sezóny došlo k reorganizaci soutěží, kdy se Okresní soutěž rozdělila na Uherskobrodskou a Uherskohradišťskou část. Díky tomuto kroku do Okresní soutěže postoupilo celkem 7 mužstev ze Základní třídy. Tato změna přinesla především 2 podstatné změny. Naše mužstvo nemusí zajíždět do vzdálených koutů Uherskohradišťska čímž ušetří náklady na cestovné a druhou změnou je, že přibylo zápasů, které mají nádech „derby“, kdy nás čekala mužstva, které máme, co by kamenem dohodil a většina hráčů a funkcionářů  se  velmi  dobře  zná.  Do  soutěže  jsme  vstoupili  s  mužstvem,  které  prošlo hráčskou obměnou. Některým hráčům hostování skončilo (Pavlík, Kovář…) a některým bylo opětovně prodlouženo nebo nově dohodnuto. Celkově byl stav v týmu velmi nepřehledný a do poslední chvíle jsme netušili, s kolika hráči sezónu vůbec absolvujeme. Všechny chmury však byly nakonec zahnány a my jsme se tak mohli vrhnout vstříc podzimní misi v nové Okresní soutěži. Pouť podzimem je v tuto chvíli za námi a my jsme velmi rádi neb výkony nás dostali do míst, které spíše než boj o klidný střed v tabulce, znamenají, že budeme během jara bojovat o setrvání v Okresní soutěži. Ve dvanácti mistrovských zápasech jsme získali pouhých 9 bodů, kdy jsme zvítězili pouze 2x a to je žalostný stav pro mužstvo, které z větší části tvoří hráči, kteří mají mnohem na víc. První polovina podzimu ještě nic nenasvědčovala, ale byl to omyl. Jednalo se o předzvěst apokalypsy, která se na mužstvo sesypala. Mužstvu se nedařilo, trápilo se a místo přemýšlení sama nad sebou a nad vlastními
výkony následovaly výčitky a mnohdy ostré výměny názorů mezi všemi hráči.

84.jpgTento stav jen vyústil v úplnou destrukci celého týmu, který v mnohých zápasech byl spíš pro smích, ale ne díky krásným fotbalovým akcím, ale spíš tím, že předváděl něco, co s fotbalem nemá nic společného. Nyní můžeme říci, že je velmi dobře, že podzim skončil a že je čas během zimní přestávky přemýšlet nad tím, jak celý podzim napravit a neopakovat podobný scénář. Je to o přístupu každého hráče. Každý je součástí týmu, každý by si měl uvědomit, že má podíl na současném stavu, každý hráč by si měl hrábnout do svědomí a měl by se k situaci postavit čelem. Pokud tyto základní předpoklady mužstvo nezmění, výsledky budou ještě horší. K tomu, aby vše opět fungovalo, je nutná pravidelná účast na tréninkových jednotkách (pokud to pracovní vytížení umožní), protože v dnešní době prostě bez tréninku není možné Okresní soutěž hrát a pokud si někdo myslí, že ano, tak musí být buďto jedině fotbalista s darem od Boha nebo naivní namachrovaný hlupák, který fotbalu nerozumí. Výbor TJ Pitín bude během zimní přestávky dělat všechno proto, aby se situace zlepšila a byla tady opět parta hráčů, kteří chtějí trénovat, chtějí dodržovat životosprávu, chtějí vyhrávat, chtějí být součástí dobré party a chtějí bojovat o ty nejvyšší příčky. Buď se k tomuto ideálnímu stavu přiblížíme, nebo se budeme poroučet do Základní třídy.

Současný tým TJ Pitín tvoří tito hráči: Michal Voda, David Lukáš, Pavel Berčík, Jakub Kozubík, Adam Kozubík, Pavel Struhař, Tomáš Mlček, Ladislav Salvet, Petr Kavka, Martin Bureš, Roman Martinec, Martin Maňas, Zbyněk Trllo, Libor Krahula, Robert Janota, Svatopluk Hrnčár.

Poděkování a pozvánka

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří nás v uplynulém roce podporovali. Poděkování patří rovněž Obecnímu úřadu, Krajskému úřadu, fotbalovému klubu 1. FC Slovácko, všem sponzorům a všem pitínským spolkům a organizacím za vzájemnou spolupráci. Speciální poděkování patří dlouholetému podporovateli panu Liboru Lukášovi.

V příštím roce Vás rádi přivítáme na každém fotbalovém utkání, ale taky na Fašankové zábavě s pochováváním basy, která se uskuteční 1. března 2014 a nebo na tradičním fotbalovém turnaji, který se uskuteční 28. června 2014 nebo na dalších našich akcích.

Vážení sportovní přátelé, vážení spoluobčané, dovolte nám popřát Vám pohodové a klidné
Vánoce a v novém roce 2014 především správný tah na branku. Výbor TJ Pitín