Archiv pro měsíc: Květen 2013

Pitín se po remíze přiblížil sestupové příčce na 2 body

Pitín:Boršice u Blatnice 3:3(1:3)

Branky: 28. Krahula L., 72. Maňas M., 76. Struhař P. – 7. Zimčík R., 31. Kusenda P., 40. Bilík V.

ŽK: 8. Šimčík P., 72. Bilík V. (Boršice u Bl.).

Diváci: 80.

Rozhodčí:Roman Bednář-Pavel Berčík,Bohuslav Vávra

Pitín: Berčík P. – Voda M., Trllo Z., Struhař P., Pavlík J., Maňas M. (87. Kavka P.), Lukáš D., Krahula L., Kozubík A. (57. Janota R.), Bureš M. (46. Martinec R.), Kovář V.

Trenér: Pavel Urbánek.

Boršice u Bl.: Kadlček J. – Zimčík R., Šimčík P., Nožička J., Němeček R., Kusenda P., Ježek P., Halík M., Gál J., Bilík V. ml., Bilík V.

Trenér: Antonín Ježek.

tjpSkóre utkání otevřel už v 7. minutě Zimčík, který využil zaváhání domácí obrany. Po té pitínští hru vyrovnali a snažili se s výsledkem něco udělat. Ve 28. minutě se z přímého volného kopu nemýlil Krahula. Hostující celek se s tímto nechtěl smířit a pohotovou tečí Kusenda obrátil vedení na stranu Boršic. Ve 40. minutě taktéž hosté využili výhody přímého volného kopu a zdálo se, že o utkání je rozhodnuto 1:3. Do 2. poločasu nastoupil domácí celek s odhodláním neodevzdávat všechny body Boršicím a v 72. minutě po rohovém kopu snižoval patičkou Maňas na 2:3. O 4 minuty později se domácí dočkali kýženého vyrovnání a taktéž po rohovém kopu dorážel na spravedlivou remízu Struhař.

Nejlepší hráči: Michal Voda – Jan Kadlček

Ve fotogalerii najdete fotky z utkání(Autor-Dobrý den z Kurýrem)

Ostatní výsledky 25.kola OS-

Staré Město:Kněžpole B 7:0,Jarošov:Buchlovice 2:5,Traplice:Částkov 4:2,Uherský Ostroh:Dolní Němčí B 6:0,Horní Němčí:Strání B 1:1,Huštěnovice:Tupesy 1:2

Pitín se dnes utká doma v důležitém utkání s Boršicemi u Blatnice

26.5.2013 v 16:30

TJ Pitín:Boršice u Blatnice(hřiště Pitín)

18

Boršice jsou v tabulce OS na 12.místě se ziskem 24 bodů, v minulém kole zdolaly doma Traplice 2:1.Díky třem kontumacím(neoprávněné starty hráčů) přišly v tabulce o 9 bodů.Pitín je v tabulce na 11.místě také se ziskem 24 bodů,v minulém kole prohrál v Jarošově 2:5.Pro oba celky to bude určitě důležité utkání, jelikož mají na poslední sestupové 14.místo náskok pouhé 4 body.V podzimním vzájemném utkání uspěly doma Boršice,když porazily Pitín těsně 3:2.

Šéf fotbalové disciplinárky Blažek skončil(Článek Dobrý den z Kurýrem)

logo4

Jindřich Blažek končí! Šéfa disciplinární komise odvolal z funkce výkonný výbor OFS Uherské Hradiště. „Důvodem je střet zájmů a ztráta důvěry,“ komentoval ortel František Miko, předseda OFS. Na osiřelé křeslo usedl Vladimír Volařík, stávající člen disciplinární komise.„Střet zájmů je nezpochybnitelný, není možné, aby šéf disciplinární komise oblékal dres jednoho z klubů, kterému uděluje tresty. Verdikt výkonného výboru je pochopitelný,“ říká Miko.Dvojí roli Jindřicha Blažka na poli okresního fotbalu vyplavila na povrch kauza nedohraného zápasu okresní soutěže mezi Uh. Ostrohem a Pitínem (STK rozhodla o kontumaci ve prospěch Ostrožanů – pozn. autora). Dnes už bývalý šéf disciplinárky jej odehrál na postu domácího stopera… A co víc, duel rozhodoval jeho syn Patrik, který ve stejné soutěži hájí barvy Buchlovic (!), a na čáře mu asistovala dcera Monika… „Jakmile se informace objevily v DOBRÉM DNU, vyrojily se stížnosti oddílů na ovlivnitelnost soutěže. Nechtějí, aby jejich zápasy Blažek pískal,“ nechal se slyšet zdroj blízký výkonnému výboru OFS.Jestliže Jindřich Blažek ve funkci už skončil, jeho syn Patrik na ortel stále čeká. Komise rozhodčích a delegátů totiž zasedá až ve čtvrtek. „K případu určitě nejsme imunní, verdikt ale nechci předjímat,“ uvedl Ivan Šimon, gestor dotčené komise OFS. Píšťalku však podle všeho Blažek na hřebík nepověsí, experti se shodují, že už „jen“ nedostane šanci pískat okresní soutěž.Na střet zájmů Jindřicha a Patrika Blažkových upozornil DOBRÝ DEN, komise rozhodčích ani výkonný výbor nic netušily. „Kdyby v sobě měli kousek cti a o změně dresu výkonný výbor informovali, problémům se předešlo. Oba totiž do klubů okresní soutěže přišli až v jarní části,“ poznamenal závěrem Miko.

Pitín v Jarošově neuspěl a je blíže sestupovým vodám

Jarošov:Pitín 5:2(3:0)

Branky: 14., 37. Kováč Pa., 34. Vaculík M., 47. Kováč Pe.,75.Vlastní – 53., 63. (p) Bureš M.

ŽK: 74. Kováč Pe., 78. Vaculík L. – 19. Bureš M., 20. Kozubík A., 39. Pavlík J., 74. Lukáš D.

Diváci: 100.

Rozhodčí: Václav Mahdal – Petr Hlaváček, Pavel Berčík

Jarošov: Gajarský M. – Vyorálek J., Vaculík M., Omelka M., Mikulka P., Kováč Pe. (76. Vaculík L.), Kováč Pa. (85. Marek A.), Kolaja L., Kaštánek M., Jančík V. (70. Kamočai L.), Bartoň P.

Trenér: Radek Vyoral.

Pitín: Berčík P. – Voda M., Trllo Z., Struhař P., Pavlík J. (78. Kavka P.), Lukáš D., Krahula L., Kozubík A. (46. Martinec R.), Kovář V., Divila J. (11. Maňas M.), Bureš M.

Trenér: Pavel Urbánek.

TJ P 018Domácí byli v první půli lepším mužstvem a dočkali se brzkého vedení, když dal ve 14. minutě první branku Pavel Kováč – 1:0. Ve 34. minutě přidal branku Vaculík. Domácí pak nastřelili tyčku i břevno a další branku přidali ve 37. minutě Kováčem. Ve druhém poločase domácí nenechali diváky dlouho čekat a hned ve 47. minutě, doklepl na 4:0 z rohu Kováč. Kdo si myslel, že už se hosté vzdali, mýlil se, protože Bureš hlavičkou snížil na 4:1. Domácí pak kopali v 60. minutě pokutový kop, ale Mikulka svou šanci nevyužil. Na druhé straně byl Bureš ze stejné situace úspěšný – 4:2. Domácí se trápili a byl to tentokrát Krahula, který z malého vápna trefil tyč. Domácí se nakonec dočkali z přímého kopu po teči jednoho z hostujících hráčů – 5:2.

Nejlepší hráči: Pavel Kováč – Martin Bureš

Pitín dnes zajíždí k dalšímu kolu OS do Jarošova

19.5.2013 v 16:30-Slavoj Jarošov:TJ Pitín

Slavoj Jarošov je v tabulce OS na 3.místě se ziskem 35 bodů,v minulém zápase porazil doma Uherský Ostroh 1:0.V minulém kole nehrál v Traplicích kvůli nezpůsobilému terénu.

Pitín je tabulce na 10.místě se ziskem 24 bodů,v minulém kole doma remizoval s Buchlovicemi 0:0.Díky kontumacím několika zápasů Boršic a Traplic za neoprávněné starty má náskok na sestupové 14.místo už pouze 4 body.Do dnešního zápasu už mohou zasáhnout Libor Krahula a Michal Voda(oba prominutí trestu).

6

Komuniké VV OFS Uherské Hradiště ze dne 15.5.2013 a Úřední zpráva č. 40 ze dne 16. 5. 2013

82

Výkonný výbor v hlavním bodě programu projednal některé personální otázky a přijal následující usnesení: VV OFS odvolává Jindřicha Blažka z funkce předsedy a člena disciplinární komie OFS z důvodů střetu zájmů a ztráty důvěry. VV OFS jmenuje do funkce předsedy disciplinární komise JUDr. Vladimíra Volaříka, stávajícího člena DK. Na příští schůzi bude výkonný výbor projednávat doplnění DK a řešit celkovou situaci v komisi rozhodčích.

Zprávy z DK-

Libor Krahula a Michal Voda(žádost o prominutí trestu se vyhovuje)

STK rozhodla o kontumaci těchto zápasů-

Tupesy – Boršice u Bl. 3:0,Boršice u Bl. – Huštěnovice 0:3,Traplice – Uherský Ostroh 0:3,Traplice – Buchlovice 0:3,Horní Němčí – Boršice u Bl. 3:0,
Huštěnovice – Traplice 3:0,Kněžpole B – Boršice u Bl. 3:0

Článek o kontumaci zápasu Uherský Ostroh:Pitín(Dobrý den z Kurýrem)

64Fotbalový soud se nemazlil s Pitínem, který z kauzy nedohraného střetnutí okresní soutěže na půdě Uh. Ostrohu odešel jako poražený. Klub z podhůří Bílých Karpat u zeleného stolu prohrál kontumačně 3:0 a tři vyloučení hráči obdrželi stopku na 5 až 8 zápasů. Ostrožané musí zaplatit pokutu 2,5 tisíce korun za selhání pořadatelské služby.

„Hlavní roli při rozhodování sehrál zápis o utkání, ve kterém oba kapitáni podepsali, že Pitínští po incidentu s fanouškem předčasně odešli ze hřiště do kabin. Verdikt je v souladu s platnými řády a pravidly,“ prohlásil Stanislav Němeček, předseda Sportovně-technické komise OFS Uherské Hradiště. Víc už ale zápas odmítl pitvat. „Cokoliv řeknu, může se obrátit proti mně,“ omlouval se. „Jinak to nemohlo dopadnout, zápis byl jasný. Pořadatelé navíc fanouška zpacifikovali během deseti patnácti sekund, zápas se klidně mohl dohrát. Hosté se však snažili situace jen využít,“ je přesvědčený Pavel Vlk, člen výboru FK Uh. Ostroh.

Kontumace se však vůbec nelíbí Pitínu, který se s největší pravděpodobností odvolá. „Komise vycházela pouze a výhradně ze zápisu o utkání, ale nebrala v potaz další souvislosti. Třeba si vůbec nevyžádala video, ze kterého je zřejmé, že v době ukončení zápasu bylo ještě několik hráčů na hřišti, což je v rozporu se zápisem o utkání,“ kroutí hlavou Pavel Berčík, sekretář klubu. „Komise ani nepřihlédla k zjevnému střetu zájmů, kdy zápas pískal syn ostrožského stopera. I podle toho to ostatně na hřišti vypadalo,“ dodal Berčík.

balzekSudí Patrik Blažek duel předčasně ukončil v 76. minutě za stavu 0:1. Ještě předtím stihl během dvou minut vyloučit tři hráče Pitína, kteří jej zasypali sprškou hanlivých výroků. Kapitán Michal Voda navíc podle zápisu v přerušené hře udeřil tátu rozhodčího Jindřicha, který je shodou okolností šéfem disciplinární komise OFS, jež v týdnu vynášela ostré tresty… „Nebudu se k ničemu vyjadřovat, všechno si přečtete v úřední zprávě,“ reagoval na dotaz DOBRÉHO DNE Jindřich Blažek. Jakožto přímý aktér projednávaného případu měl zůstat doma. Jenže se v době jednání v sídle svazu neustále pohyboval… „A zapisovatelkou údajně byla Monika Blažková, která v inkriminovaném zápase sehrála roli asistenta sudího,“ pochybuje o spravedlivém měřítku Berčík, který se podivuje nad tím, že sourozenecké dvojici rozhodčích nebyla do vyřešení případu pozastavena činnost. „K případu určitě nejsme imunní, rozhodčí si pozveme na nejbližší jednání. Ortel ale nechci předjímat,“ prohlásil Ivan Šimon, gestor Komise rozhodčích a delegátů OFS. Blažek každopádně podle dostupných informací nevyužil všechny možnosti, aby se zápas dohrál.  „Jestli to tak výkonný výbor OFS nechá, bude mít máslo na hlavě. Je to facka fair play a regulérnosti soutěže,“ je přesvědčený Berčík.

Výkonný výbor však kauzu bedlivě sleduje. Šéf OFS František Miko rozhodnutí STK považuje za logické, ale ortel disciplinárky jej zvedl ze židle. „Komise nepostupovala citlivě a nevyčerpala všechny možnosti. Jejím postupem se proto budeme zabývat, tresty se mi zdají příliš tvrdé,“ zdůraznil Miko.

Ať už budou v kauze vyneseny další tresty, nebo nikoliv, nepřehlédnutelný je střet zájmů rodiny Blažkovy. Sudí Patrik Blažek totiž nejen píská stejnou soutěž, jako hraje jeho otec, šéf disciplinární komise OFS, ale ještě je hráčem Buchlovic, které, jak jinak, rovněž brázdí vody okresní soutěže…

Pitín si připsal bod za remízu

TJ Pitín:Buchlovice 0:0

ŽK: 23. Trllo Z., 64. Urbánek P., 66. Krajíček L. – 36. Mikula J.

Diváci: 100.

Rozhodčí: Štěpán Martykán – Pavel Berčík, Zdeněk Tomeček.

Pitín: Berčík P. – Urbánek P., Trllo Z., Struhař P., Martinec R. (56. Kavka P.), Maňas M. (70. Janota R.), Lukáš D., Krajíček L., Kozubík A., Divila J, Bureš M.

Trenér: Pavel Urbánek.

Buchlovice: Valeš P. – Vojtěšek A., Tomešek Z., Šarata R., Procházka J., Mikula J., Křiva D., Kořínek M. (81. Kristýnek R.), Jurča A., Hostínek D., Belant L.

Trenér: Josef Křiva.

60V prvním poločase se hrál opatrný fotbal na obou stranách. Hrálo se na mokrém terénu a míč dělal oběma mužstvům problémy. Brankové šance na obou stranách nebyly žádné. Ve druhém poločase se hrála kopaná stejná jako v 1. poločase. Až ke konci zápasu měli hosté převahu, ale nedovedli překonat dobře chytajícího domácího brankáře Berčíka, a proto skončilo utkání bez branek – 0:0.

Nejlepší hráči: Pavel Berčík – David Křiva

V rámci 23.kola OS dnes do Pitína přijedou Buchlovice

23.kolo v 16:30-PitínTJ Pitín:BuchloviceTJ Buchlovice

Buchlovice jsou v tabulce na 9.místě se ziskem 23 bodů,v minulém kole remizovaly doma s celkem Strání B 0:0.

Pitín je tabulce na 10.místě také se ziskem 23 bodů,v minulém kole porazil doma Traplice 3:0 kontumačně,díky neoprávněnému startu hostujících hráčů.

Od 14:00 se na hřišti v Pitíně v rámci Hodového odpoledne utkají staří páni Pitína a Šanova.65

Změna!!STK rozhodla o kontumacích výsledků a to dost zajímavě

21.kolo-Uherský Ostroh:Pitín 3:0 kontumačně

Rozhodnutí STK je celkem zajímavé-Uherský Ostroh (Pořádková pokuta 2 500kč)

Zastavenou činnost mají hráčí Pitína-Jakub Kozubík (8.zápasů),Michal Voda a Libor Krahula (5.zápasů)

Pitín se samozřejmě proti tomuto rozhodnutí odvolá.

22.kolo-Pitín:Traplice 3:0 kontumačně

Neoprávněný start hostujících hráčů:)

Dodatek-Traplice měly být potrestány kontumací i v předchozích třech kolech,jelikož za jejich mužstvo nastoupili hráči co nejsou členy FAČR.STK provádí kontrolu zápisů s ohledem na řádnou registraci ve FAČR. Již k dnešnímu dni byla zjištěna řada nedostatků ze strany oddílů. Po obdržení finálních podkladů od FAČR bude rozhodnuto o schválení jednotlivých utkání.

 

TJ P 018