branky:37.,42.,45.,60. Machara P.,3.Janků J. – 9.Kuchař M.

ŽK:68:Husařík M.,77.Janíček P. – 77. Čuč R.

Diváci:20

Rozhodčí: Martin Tokoš – Dušan Šopík(laik),Pavel Berčík(laik)

Starý Hrozenkov:Sedlačík P.- Machara P.(76.Keňo T.),Janků J.,Janíček P.,Husařík M.,Hodulík K.,Černický M.,Breznický R.,Blaho T.,Bečar T.(67.Buček T.),Janků L.(85.Ostravský F.) trenér:Radek Šprtel

Pitín:Berčík P.-Spáčil Z.,Schäffer P.,Matoušek M.,Lukáš D.,Kuchař M.,Kozubík A.,Kavka P.,Gabrhel P.,Čuč R.,Bor B.(51. Holík K.) trenér: Marek Kúdela

Před zápasem na Starém Hrozenkově jsme si řekli, že nesmíme dopustit, aby utkání, které jsme nezvládli doma se opakovalo i nyní. Bohužel, jako bychom tím přivolali další katastrofu a co se odehrálo v následujících minutách se hořko těžko píše.
Do utkání jsme vstoupili katastrofálně, někteří se snad nedotkli ani míče a už se prohrávalo. Už ve 2. minutě po jednoduché hře soupeře jsme reagovali špatným odhadem na odkopnutý míč a nedostoupení hráče na vlastní polovině, který si míč připravil ke střele a na zadní tyč zakončil – 1:0. Po brzkém gólu jsme se ještě rychle otrkali a v 10. minutě po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Mara Kuchař a z trmy vrmy propálil vše co mu stálo v cestě – 1:1. Vyrovnávající branka, která nás měla povzbudit, se stala pro nás uklidněním a soupeře jsme nechali hrát, respektive soupeř využil našeho nedůrazu a dlouhého držení míče a jednoduchou hrou, nákop za obranu, se dostával do šancí. Za zmínku stojí pouze jedna standartní situace, po které byl ve vápně držen a stažen k zemi jeden z našich hráčů, píšťalka sice němá nebyla, ale faul byl odpískán proti nám. Bohužel utkání pískal velmi mladý a nezkušený rozhodčí, který měl problém orientovat se na hřišti a pískat se teprve učil. K nepochopení trenéra je chybou OFS UH, že k zápasu deleguje mladého nezkušeného rozhodčího bez delegace zkušenějších asistentů. Avšak tohle nemění nic na situaci, kdy naši hráči si mysleli, že furt mají na vše spoustu času a skoro pokaždé jsme útoky brzdili a čekali až se soupeř opět vrátí, nejenže nám dělalo problém převzetí míče, ale často jsme se pouštěli do akcí, které nám nejsou vůbec blízké a vymýšleli jsme něco, co si nedovolí ani hráči v Champios league. Po jedné takové naší akci, kdy máme takřka všechny naše hráče ve vápně a místo centru do vápna volíme kličku do 2 hráčů, přichází ztráta a následný brejk, naštěstí jej soupeř nepotrestal a trefil jen v brance postaveného Paju Berčíka. Bylo to takové varování, kterému jsme nevěnovali pozornost a závěrečná 10 minutovka první půle byla tragická. Na hřišti se nám nic nevedlo, spousta hráčů byla na hřišti pouze diváky a projevovali nezájem ke hře, což některé z hráčů rozčílilo a hra byla rozhádaná a takřka chaotická. Nejdříve toho domácí využili po nákopu z půlky hřiště. Opět jsme si nevšímali hráčů soupeře a jeden z nich hlavou tečoval míč do brány – 2:1. Chvíli na to jsme inkasovali po třetí, kdy se domácí na 3 přihrávky z vlastní šestnáctky dostali k té naší a po zpětné přihrávce zakončili opět k pravé tyči Pajovi brány – 3:1. Aby toho do poločasu nebylo málo, po další hrubé chybě u soupeřovi šestnáctky v rohu hřiště přijdeme o míč a z následný brejk odvrátil Marek Kuchař na roh. V našem pokutovém území bylo v ten moment 5 našich hráčů, gólman! Domácí rychle rozehráli rohový kop a jejich jediný hráč ve vápně, připomínám mezi našimi 5 + brankář, se prosadil a hlavou zakončil, jak jinak než k pravé tyči naší brány – 4:1!
Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas budeme chtít odehrát se ctí a pokusit se zmírnit výsledek, případně se vrátit do hry. Domácí si hru hlídali a kontrolovali a do ničeho nás nepouštěli. Naopak při našem vhazování si míč vhodíme na hráče do naší šestnáctky, ale místo, aby Adam Kozubík míč odkopl co nejdále od brány, váhá, dává si přednost s našim druhým hráčem a soupeř toho využil a po páté v zápase vystřelil k pravé tyči Pajovi Brány – 5:1!!! Do šancí jsme se už téměř nedostali, snad za zmínku stojí střela ze střední vzdálenosti Davida Lukáše, která skončila těsně nad břevnem. A Hlavička Michala Matouška po rohovém kopu, která skončila nad bránou, zcela odkryté brány.
Dnes je zbytečné si vůbec něco říkat. Někteří naši hráči projevují nechuť vůbec se s výsledkem porvat, někteří se vidí úplně mimo hřiště. Hra, kterou předvádíme, nemá vůbec nic společného s fotbalem. Bojovnost i snaha je na bodu mrazu a takto se fotbal nehraje. Jestli si jde někdo zahrát fotbal pro radost a místo toho bude řvát na někoho za chybu, kterou za pár okamžiků udělá sám, ať se nikdo nezlobí, ale ať příště takový hráč zůstane radši doma a nekazí to těm co chtějí. Jinak to vede pouze k tomu, co se odehrálo v utkání na St. Hrozenkově!!!

Další zápas sehrajeme v Uherském Brodě s místním Orlem,začátek utkání je v sobotu 26.8 v 16:30

Své první zápasy odehráli i žáci a přípravka.Žáci doma porazili Popovice 9:1(3:0) Miloš Klimeš 3,Jan Gago 2,Michal Vrba,Vojta Malár,Radek Krahula a Matyáš Liška.A přípravka vyhrála v Prakšicích 7:4(4:2) Štěpán Jál 6,Tadeáš Pešek