V derby zápase přes Lokov jsme podlehli Žítkové.

Pitín – Žítková 3:4(1:2)

V 9. kole nás na domácí půdě čekal vedoucí celek ze Žítkové, který byl zatím neporažen.
Do utkání jsme přistoupili v tradičním rozestavení, ale po 10 minutách začátku hry, jsme museli rozestavení pozměnit a přizpůsobit jej k soupeři, který nás svým rozestavením překvapil. „Do zápasu jsme šli s určitou taktikou, kterou jsme museli pozměnit. Soupeř mě překvapil, když nastoupil v rozestavení 4-3-3, tedy se třemi útočníky. Většina týmů nastupuje se dvěma útočníky, v klasickém 4-4-2. Ke změně jsem přistoupil z toho důvodu, že jsme v obrané fázi měli sice převahu dvou hráčů, ale propadali bychom ve středu hřiště a v útočné hře bychom soupeřovu obranu moc neprověřili.“ podotkl trenér Kúdela.

Utkání probíhalo ve svižném tempu s menší převahou soupeře, který doplněný několika hráči ze Slovenska, předváděl jednoduchou a přesnou hru. Soupeř byl častěji na míči, přehrával nás ve středu hřišti, ale většina jeho akcí končila na naší obraně. Směrem dopředu jsme i díky nepřesným přihrávkám byli bezzubí, na což trenér zareagoval menší změnou v rozestavení. Hra se vyrovnala a byli jsme více nebezpečnější. K naší smůle postrádáme větší důraz ve vápně nebo svými časnými výběhy nám je mařil hostující brankář. Jak už to u nás bývá, špatná koncentrace v zápase nás stojí draho a často za ni pykáme. Po nacvičeném nákopu na Mušutu, který se po chybě Divily uvolnil a pohotově zakončil – 0:1! V 29. minutě jsme zahrávali rohový kop, ale v dobrou pozici k zakončení jsme promarnili a míč skončil pouze mimo bránu. Z následného odkopu brankáře, který využil naší otevřené obrany, si znovu Mušuta počkal na chybu obránce Divily a následného nedorozumění brankáře Berčíka s Burešem využil, kdy prostrčením špičkou mezi nohy Berčíka a využití důrazu v malém vápně míč dorazil do brány – 0:2! Naši hráči se dožadovali odpískání faulu Žítkovského forwarda na Bureše, ale u rozhodčího nepochodili. Do poločasu se nám podařilo přeci snížit Zdeňkem Spáčilem, který využil zaváhání hostující obrany – 1:2!

Ve druhém poločase se hrálo stejném tempu jako v tom prvním, ale my jsme začali aktivněji už i s čerstvým Stankěm a soupeř se k naší brance dostával poskromnu, čemuž napomáhalo velmi důrazné bránění Mušuty a hra Žítkové otupila. Odměnou byl vyrovnávající gól Bureše, který dorazil na brankové čáře odražený a poskakující míč – 2:2! Za vyrovnaného stavu nás svými menšími zákroky podržel i Pavel Berčík. Zlomový okamžik zápasu přišel, když jsme byli stále aktivní
a po vyrovnávající brance v euforii stav utkání otočit. Ve slibné akci po centru z levé strany
se k zakončení před brankářem ocitl sám Pavel Urbánek, ale ani na dvakrát nebyl schopný dostat míč do brány a nechal vyniknout hostujícího brankáře! Za pár okamžiků na to se trefil soupeř, který využil další z našich chyb – 2:3! Ve snaze utkání vyrovnat, jsme inkasovali po čtvrté. Do otevřené obrany,
po špatně vyřešené a uspěchané akci se ke střele odhodlal Pavel Urbánek, ale trefil pouze prvního hráče před sebou. Míč se dostal k Pouzovi, který v samostatném úniku pojistil vítězství hostů – 2:4! V závěru, kdy jsme dali vše do útoku se nám podařilo ještě v 90. minutě snížit Schafferem, který po standardní situaci odražený míč dorazil do brány 3:4! Bohužel na víc už jsme se v krátkém čase nezmohli a prohráli jsme.

„Přijel k nám velmi kvalitní soupeř, kterému hru tvoří převážně Slováci, zejména Mušuta je nadstandardní hrotový hráč, na kterém je znát, že hrál vyšší soutěž. Není tedy divu, že nastoupili v rozestavení 4-3-3, což mě překvapilo. V téhle soutěži se moc s podobnými rozestaveními nesetkáváme a musel jsem podle toho i reagovat. První poločas s kvalitním soupeřem začal v jeho režii, kdy nás přehrával ve středu hřiště, ale po přeskupení řad jsme hru vyrovnali a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Myslím si, že jsme byli i více nebezpeční, ale stále postrádám chuť a hlad na góly. Naopak nás sráží alibistický přístup některých hráčů nejen k utkání, ale celkově i k fotbalu, z čeho pramení
i chyby! Není možné, ale tady v Pitíně asi je, aby v každém zápase se opakovaly jedny a ty samé chyby, hold, když se netrénuje, není se čemu divit! Špatný odhad na míč, nezapojování se do hry – však co bych tam chodil, ono to nějak dopadne. Neustále upozorňuji hráče, že je potřeba se po ztrátě ihned vrátit
do svých pozic a mít hru před sebou, než když se budu vracet chůzí a hlavou sklopenou dolů. Potom ten hráč chybí v prostoru a když to zjistí, už nemá šanci se vrátit nebo jej to stojí spoustu sil. Po takových situací jsme zbytečně 2x inkasovali. Zejména druhý gól byl velmi zbytečný, i když měl Hery špatný odhad na míč, chybělo mi tam zajištění Burdou a následné nedorozumění Paji s Burdou?! U Paji
to je od začátku sezóny, furt dokola. Už si ani nepamatuji, kdy naposledy byl na tréninku! Ale to platí
pro více hráčů… Do poločasu se nám podařilo snížit což nás i nakoplo. V poločase jsem chtěl říct nějaké pokyny, ale když někteří hráči za celou dobu ani po opakovaných výzvách, aby šli do kabiny, sedí a kecají s diváky, je těžké si něco upřesnit! Potom ten hráč se rozčiluje a diví se, že neví, co má hrát, když
mu spoluhráči řeknou, že má hrát tam a tam… V druhou půli jsme začali aktivněji, eliminovali jsme
hru soupeře, když se nám podařilo přerušovat akce soupeře na Mušutu. Odměnou nám bylo vyrovnání Burdou. Po nás nějakými zákroky podržel i Paja, ale zlom přišel, když my místo na 3:2 opět zbytečně inkasujeme na 2:3, poté už jsem poslal vše dopředu, ve snaze vyrovnat, uděláme chybu vepředu
a soupeře pošleme do brejku, ze kterého nás potrestá. V závěru jsme sice ještě dali na 3:4, ale už to bylo pozdě! Sice se nemusíme stydět za předvedený výkon, nasraní můžeme být sami na sebe, obzvlášť
za chyby, kterých se dopouštíme! Zklamání u mě je. V prvním poločase uděláme 2chyby a jsou z toho
2 góly, pak vyrovnáte a místo 3:2 je to 2:3 opět po naší chybě! A i přesto, že to byl velmi kvalitní soupeř, jsme dokázali být velice rovným soupeřem. Pro nezaujatého diváka to musel po dlouhé době být
i pohledný fotbal. Sám bych úroveň utkání přirovnal k I.B třídě, dokonce některé zápasy I.A třídy byly
na horší úrovni. Škoda, že se nevyhrálo, ale vzhledem k stavu před utkáním, kdy se netrénuje už 3. týden, chodí pouze 4 stálí hráči, jsme přes veškeré chyby odehráli velmi kvalitní utkání, kterému chyběla třešinka na dortu v podobě alespoň jednoho bodu!“