První domácí zápas skončil debaklem.

Pitín – Suchá Loz 1:6 (1:2)

Branky: 14. Kuchař M. – 46., 60. Plessner O., 85., 87. Straňák L., 18. Bujáček V., 36. Kliment T.

Diváci: 80.

Rozhodčí: Josef Zámečník – Pavel Berčík (laik), Josef Bradáč (laik).

Pitín: Berčík P. – Staněk Š., Schäffer P., Mlček T. (56. Slezák K.), Matoušek M., Lukáš D., Kuchař M., Kozubík A. (66. Kavka P.), Holík K., Divila J. (24. Savara A.), Čuč R.

Trenér: Marek Kúdela.

Suchá Loz: Zajíček P. – Vítek F. (46. Král Š.), Straňák L., Plessner O., Medůsek M., Král V., Krajčovič Z., Kliment T., Kandrnál M., Gazdík P. (70. Bradáč R.), Bujáček V.

Trenér: František Král.

V prvním domácím utkání jsme chtěli potvrdit nejen body z venku, ale taky bychom byli rádi, kdyby k nám neradi soupeři jezdívali a horko těžko body si odváželi. Bohužel prozatím můžeme zůstat jen u slov!

Do utkání jsme sice vstoupili o něco hůře, nežli soupeř ze Suché Lozi, který byl po většinu utkání aktivnější. Přesto jsme se v utkání dostali do vedení a nevypadalo to, že bychom měli dnes odevzdat soupeři body „zadarmo“. Ve 14. minutě, po nacvičeném signále, kdy na rohový kop Štěpána Staňka si naběhl osamocený Marek Kuchař a hlavou míč uklidil za brankářova záda – 1:0. O pár minut později už bylo srovnáno. Stejně jako my i soupeř využil šance rohového kopu, odražený míč se dostal v pokutovém území k soupeři, kterému jsme darovali spoustu místa ke střele a pohotově z otočky míč napálil nechytatelně pod břevno – 1:1. Po gólu nám proti skvěle hrajícímu soupeři chyběl důraz a všechny míče sbíral soupeř, jako bychom si mysleli, že nám budou padat holubi do huby přímo ze střechy… teda že si soupeř vstřelí branky do vlastní sítě sám! Ve 36. minutě po další standardní situaci soupeře jsme inkasovali po hrubé chybě, dosud výborně chytajícího, Paji Berčíka, kdy míč pomalu proskákal až na zadní tyčku, od které se míč odrazil přímo do brány – 1:2. Tento gól jako by nás pohřbil a samotného Paju chyba rozhodila.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít s tím, že zápas otočíme, ale ani ne po minutě a po hrubé chybě v rozehrávce na vlastní šestnáctce Tomáše Mlčka jsme inkasovali po třetí – 1:3. Tohle byla kudla do zad. Soupeř byl při chuti a dále se na nás valil jeden útok za druhým a v 60. minutě to bylo po další chybě Paji Berčíka, kdy nakopnutý míč za obranu do šestnáctky dobíhal útočník a v souboji o míč přehlavičkoval Paju, sice se stihl vrátit zpět do brány, ale prudké střele nezabránil – 1:4. Za tohohle stavu pro soupeře jsme mohli být rádi, že výsledek se během pár chvil nezvýšil. Nejdříve chytře zahranou standardní situaci na čáře vyhlavičkoval na roh Pavel Schäffer, o něco později po krásné kombinaci hostujícího týmu vykopával míč z brány David Lukáš. Tahle bojovnost nás pozvedla a opět jsme se začali dostávat do šancí. Nejdříve se krásně uvolnil po křídle Kavka a centrem oslovil Karla Slezáka, jenž těsně bráněn trefil pouze náruč brankáře, poté jsme se do větších šancí už dostávali po dobře zahraných standardních situací Marka Kuchaře, ale na jeho zahrávané míče žádný z našich hráčů nereagoval a brankář míče v klidu chytal do náruče nebo nám chyběl větší důraz. Při chuti hrající soupeř nás v závěru dvakrát potrestal po brejkových situací. Nejprve vyběhnuvšího Paju Berčíka zachraňoval na čáře Adam Savara, ale následnou rozehrávkou soupeři nabídl druhou možnost – 1:5.V závěru Paja Berčík neudržel střelu Straňáka, který si ji následně sám také dorazil – 1:6.

Je potřeba se poučit z chyb v utkání a rychle na něj zapomenout. Teď nás čekají 2 venkovní utkání ve St. Hrozenkově a v Uherském Brodě . Další domácí utkání sehrajeme v neděli 3. 9. od 16:00 se Záhorovicemi.Soutěž zahájí také žáci a přípravka,žáci se utkají v sobotu 19.8 doma s Popovicemi,začátek utkání je v 16:00 a přípravka hraje v Prakšicích rovněž v sobotu ve 14:00.