Po hrubých chybách v zadu jsme utrpěli zasloužený debakl….

Bystřice p. L. – Pitín 7:3 (5:0)

Branky: 5., 14., 68. Hanák T., 2., 38. Zelinka P., 16. Dornica P., 73. Pokorný D. – 75. Urbánek P., 83. Schäffer P., 88. (p) Kuchař M. ŽK: 60. Machala R., 82. Struhařík L. – 9. Čuč R., 23. Urbánek P., 28. Bureš M., 46. Kuchař M. Diváci: 64.

Rozhodčí: Jiří Matucha – Zdeněk Kopunec (laik), Pavel Berčík (laik).

Bystřice p. L.: Novák L. – Zelinka P., Tomanec M. (80. Děcký J.), Struhařík L., Pokorný D., Matucha K. (37. Londýn M.), Machala R., Kubena P., Hruška P., Hanák T. (75. Kučera P.), Dornica P.

Trenér: Vladimír Mačát.

Pitín: Berčík P. – Urbánek P., Staněk Š., Schäffer P., Savara A., Lukáš D., Kuchař M., Kozubík A., Kavka P., Čuč R. (61. Holík K.), Bureš M. (46. Matoušek M.).

Trenér: Marek Kúdela.

Po dvou výhrách se Záhorovicemi a s Korytnou a 14denní pauze, pro nepříznivé počasí a podmáčený terén bylo utkání se Stráním „B“ přeloženo (zápas se odehraje 29. 10.), jsme zajížděli do Bystřice pod Lopeníkem. Den před utkání v rámci projektu „Kopeme za fotbal“ jsme absolvovali VIP prohlídku zázemí stadionu FC Fastav Zlín a také samotné utkání domácího týmu s SK Slavii Praha.

Do Bystřice p/L. jsme přijeli v takřka plné sestavě, pouze jsme postrádali Zdeňu Spáčila, pilíře předchozích vyhraných utkání, který si plnil své trenérské povinnosti u SK SV Bojkovice. Při příjezdu
na místo utkání nebylo hřiště, 30 minut před začátkem utkání, ještě připravené ke hře. Samotní domácí hráči museli se postarat o nalajnování hřiště! Naši hráči, vyjma brankáře, který se rozcvičoval s trenérem, hráli pouze bago a „smáli se“, kde to vůbec hrajeme. Jak praví staré známé přísloví: „kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp“ a platilo to i po utkání!

Do utkání vstoupili lépe domácí, kdy v 1. minutě z prvního nákopu z půle hřiště, jsme si nehlídali svůj prostor a nezajišťovali jsme se navzájem, jsme inkasovali. Nakopnutý míč v hlavičkovém souboji prohrál Mara Kuchař, ale za ním Adam Kozubík, nesmyslně odběhl z nebezpečného prostoru do „mrtvé zóny“ odkud mu poté utekl hráč, který přihrávkou pod sebe našel osamoceného Zelinku, který otevřel skóre utkání – 1:0! Za pár okamžiků později domácí zvýšili, kdy akce podobná té první a stejná chyba v naší defenzivní činnosti byla znovu potrestána domácím Hanákem – 2:0! V 5. minutě po dvou chybách a zároveň po dvou střelách prohrávat 2:0 je kruté, ale pořád se to dá ještě otočit, vždyť
do konce zbývalo 85.minut! Bohužel to dosvědčuje tomu, jak jsme k utkání přistoupili a většina ještě byla diváky, nejspíše se zapomněli na ligovém utkání ve Zlíně… Za tohohle stavu pro domácí, jsme
se i my dostávali do nějakých šancí, bohužel střely vyslané na soupeřovu bránu nebyly přesné nebo postrádaly razanci. V 14. po jedné z fatálních chyb Paji Berčíka, jsme inkasovali po třetí a tento gól nás položil. Po chyceném míči a menší srážce s útočníkem, který po střetu lehl na zem a signalizaci pomezního rozhodčího „laika“, ponechal hlavní arbitr výhodu. K nepochopení všech přítomných míč položil na zem a poodstoupil na 2 metry, jelikož nebylo pískané, útočící Hanák doběhl k míči, vzal jej
a do prázdné brány navýšil stav utkání – 3:0! V 16. minutě Paja Berčík, ještě opařený po první chybě, chyboval opět, kdy jej domácí Dornica překonal přímo z rohového kopu – 4:0! Domácím v utkání vycházelo vše, do čeho kopli. Na druhou stranu jsme jim to hrubými, vlastními chybami velmi usnadnili. Za stavu 4:0 pro domácí jsme poprvé nebezpečně zahrozili i my, kdy i střely už byly razantní. Jednu takovou vyslal agilní Petr Kavka, který patřil mezi nejlepší naše hráče, ale skvělým zákrokem ji brankář vytáhl na roh. V 27. minutě se do úniku dostal Petr Kavka, ale hráčem byl o míč čistě zasažen,
ale vzápětí, kdy se snažil dorážet, byl stejným hráčem atakován a rozhodčí, měl nařídit rohový kop. V 38. minutě po třetí chybě Paji Berčíka, odražený míč si zpracovával k noze a před domácím Zelinkou zkoušel vymýšlet kličku, kterou mu vystihl a v bráně už nepomohlo ani zaskočení Martina Bureše – 5:0!
„Krutý to poločas pro nás, soupeř nás ohrozil pouze po našich chybách a branky jsme si de facto dali sami. Kam zmizel Adam Kozubík při prvním gólu, mi hlava nebere. Vždyť tohle ví i žáci, že nemůžou odejít z prostoru, kde letí míč! Zlomový okamžik byl třetí gól, kdy Paja ukázal, že je zase myšlenkami mimo hru. Co se týče faulu na Kavece (Petra Kavku), tam si myslím, že se i pískat dala. V první fázi
se o faul sice ještě nejednalo, ale v té druhé fázi, kdy náš hráč akci dohrává, je podražen znovu.
V ten moment se jednalo o faul a za mě se penalta měla kopat! Ale když rozhodčí se pohybuje pouze ve středovém kruhu a povětšinu poločasu podobné zákroky na nás přehlížel a na soupeře je pískal,
je těžké se dožadovat penalty. A to že místo jasného faulu na hranici pokutového území,
kdy se do zakončení dostával Palis (Pavel Schäffer), poločas raději ukončil. Na rozhodčího vinu našeho výkonu neházím, s tím se musíme lépe vyrovnat a branky jsme si dali sami!“ zhodnotil první půli trenér.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme se pokusit s výsledkem ještě poprat a domácí dostat pod tlak. Do druhé půle se trenér rozhodl stáhnout Maritna Bureše. „Rozhodl jsem se Burdu raději stáhnout, nikoliv za špatný výkon, ale vzhledem k tomu, že už jedenkrát zastavoval akci za cenu žluté karty a kdyby rozhodčí chtěl, mohl jej i vyloučit a druhý důvod byl, že celý týden bojoval s virózou. Zápas je už rozhodnutý a bylo by zbytečné se nechat hloupě vyloučit!“ okomentoval střídání trenér.  Avšak začali jsme stejně jako první poločas a hned ze začátku, měli domácí zahrávat, po hloupém faulu jednoho z našich hráčů, pokutový kop. Stejně jako první poločas i ten druhý postával rozhodčí
ve středovém kruhu a situaci nemohl správně posoudit. Poté jsme začali se dostávat do několika šancí, které měli skončit brankou, ale výsledek s naší psychikou udělal své a vyložené šance jsme neproměnili. A zákonitě přišel trest v podobě dvou branek během 5 minut. Nejdříve Hanák potrestal nedorozumění mezi Adamem Kozubíkem a Karlem Holíkem, který nahradil Radima Čuče a završil svůj „hattrick“ – 6:0! „Radima jsem stáhl, ze stejného důvodu jako Burdu. Radim je hráč, který kvůli svým protestům vůči rozhodčím nejde pro kartu daleko a hrozilo u něj vyloučení, navíc se necítil zcela v pořádku po zdravotní stránce“ zhodnotil trenér své počínání. Druhý gól přišel opět po našem špatném výkopu Paji Berčíka, který trefil soupeře, jenž začal akci na jejímž konci sám zakončil – 7:0! V závěru utkání se nám podařilo výsledek alespoň zkorigovat. Nejdřív Pavel Urbánek potrestal povedeným lobem chybnou rozehrávku domácího brankáře – 7:1! Chvíli na to se po dobře zahrané standardní situaci Markem Kuchařem prosadil Pavel Schäffer, který dorážel míč do brány z brankové čáry – 7:2! V závěru, k překvapivému rozhodnutí trenéra, poslal k přímému kopu Karla Holíka. Sice trefil jen hlavu jednoho z domácích hráčů postaveného ve zdi, ale k odraženému míči se dostal Adam Kozubík, který byl faulován a rozhodčí písknul pokutový kop. K němu se postavil Marek Kuchař a stanovil konečný výsledek – 7:3!

„Do utkání jsme vstoupili velmi špatně, ale pořád bylo spoustu času naše zaváhání v prvních 5 minutách napravit. Pokud vám brankář udělá 3 takové hrubky jako dnes Paja, je těžké něco s tím udělat. Hráči
se sice snažili, ale bohužel nám nebylo přáno. Navíc soupeři dnes vyšlo vše, do čeho kopli. I kdyby kopli do lejna, proměnili by jej ve zlato! Výkon rozhodčího byl velmi slabý, ale vymlouvat se na něj, jestli pískal tak či onak, je už jedno. Když se na utkání podívám zpětně, góly jsme si dali sami, pan rozhodčí nepískl 2 vyložené penalty proti nám. První, vzhledem ke špatnému postavení, vytáhl mimo pokutové území, tu druhou raději přehlížel. I slepý musel ten zákrok Davida Lukáše na domácího hráče vidět. Jediné, za co jsem rád, že i za stavu 7:0 jsme se snažili dát nějakou tu branku a zmírnit výsledek.
Na závěr bych jen zhodnotil, že přístup hráčů k tréninku se podepíše na výkonech v utkání!“, zhodnotil utkání trenér.