Burda překonal oba brankáře…

Pitín – Komňa 3:1(0:0)

Branky:49.Spáčil Zdeněk,67.Urbánek Pavel,73.Martin Bureš-74.Martin Bureš(vlastní)

rozhodčí:Chramcov Josef-Voda Michal(laik),Šašinka Jiří(laik)

ŽK: 60.Bureš Martin-51.Urbánek Petr,80.Hanke Tomáš

Diváci:85

Pitín: Berčík P. – Urbánek P., Staněk Š.(64.Bor B.), Schäffer P.,Gabrhel P., Lukáš D., Kavka P(46.Kozubík A.)., Čuč R., Holík K.(66.Slezák K.),Bureš M,Spáčil Z.

Trenér: Marek Kúdela.

Komňa:Urbánek J.- Urbánek P.,Hanke T.,Ondrušek M.,Lisoněk L.,Hloušek J.,Dubovský R.,Šašinka J.,Vaverka I.,Špíšek M.,Dolina M.

trenér:Krpálek Ladislav

V 11. kolem jsme doma přivítali soupeře z Komňi.  Jednalo se o poslední podzimní kolo,
ale z důvodu nepříznivých podmínek během podzimu nás čeká ještě dohrávka na domácím hřišti
s B-týmem ze Strání. Do utkání jsme byli pasováni do role mírného favorita, avšak na hřišti to nevypadalo.

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Soupeř ze dna tabulky, jenž přijel s 11 hráči, byl
od začátku více aktivnější a důraznější, ale do vyložených šancí se moc nedostávali. Postupně jsme
se z náporu hostí oklepali a hru vyrovnali a na hřišti se hrálo o každý metr, o každý míč. Soupeř se zatáhl na svou polovinu a k ohrožení naší brány se dostával po hrubých chybách Burdy, který nepůsobil zcela přesvědčivým dojmem nebo dopředu vyrážel v podobě nebezpečných brejků. Dlouhé nákopy
na Dubovského, jenž přes svou vysokou postavou a svým dobrým pohybem a rychlostí naší obraně zatápěl. K našemu štěstí z toho nic strašného nebylo a střely směřující do brány kryl v bráně Paja.
V 33. minutě se do vyložené šance dostal Zdeňa Spáčil, ale v situaci sám před hostujícím brankářem, jej nechal vyniknout. Do největší šance hostí v utkání se krátce před poločasem dostal hostující Hloušek, který po chybném a nedůrazném vyběhnutí Paji Berčíka při rohovém kopu, se dostal k odraženému míči, ale při pokusu přehodit našeho brankáře, přehodil i naši svatyni.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře, když se krátce po hvizdu na hranici ofsajdu dostal k míči Zdeňa Spáčil a otevřel skóre utkání – 1:0! Soupeře tento gól psychicky položil a už nepůsobil
pro nás tolik nebezpečně. V obranné řadě jsme si už dávali pozor na nakopávané míče, a i Martin Bureš, který v prvním poločase nezačal utkání velmi dobře, si už začal taky více dávat pozor. A začalo naše představení nebo snad představení hostujícího brankáře Urbánka?! Do několika šancí se dostával,
při chuti hrající, Zdeňa Spáčil, ale ve všech vyložených šancí byl úspěšnější hostující brankář. Ten dokonce se vytáhl i proti Karlu Slezákovi. Po příchodu na hřiště Bora za Staňka se nám podařilo hru oživit a soupeře jsme ještě více zaměstnávali. Odměnou nám byl v 67. minutě gól, který po důrazu
ve vápně zužitkoval Pavel Urbánek – 2:0! A byl to pro nás uklidňující gól. Hru jsme měli více pod kontrolou a v 73. minutě jsme přidali další branku. Z přímého kopu z hranice 20 m se trefil krásně Bureš – 3:0! Vzápětí se sice trefili i hosté, kdy odražený míč napálil hostující Hanke z velké vzdálenosti,
ale střelu se snažil zblokovat Bureš, od kterého míč změnil směr a zapadl do brány – 3:1! V závěru soupeř už dohrával takřka v 10 hráčích, kdy zraněný Ondrušek dohrával jen se snahou pomoci svému týmu na polovině hřiště.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, působili jsme špatným dojmem, pomalý pohyb a příliš velký respekt k soupeři jsme měli. Chyběl nám důraz a větší chuť po vítězství. Soupeř, ač je z chvostu tabulky a neměl co ztratit, byl od začátku nebezpečný. I když jsem před utkáním upozorňoval na Dubovského, že i přes svou vysokou postavu je velmi rychlý a má velmi dobrý výskok, což několikrát v zápase ukázal. Tyhle dovednosti už ukazoval v žácích či dorostu v Bojkovicích a výskok má z volejbalu, který hrával
ve Zlíně za juniory.  Několikrát jsme s ním netakticky sváděli souboje, ve kterých nás převyšoval. Za první poločas nejsem spokojený s bráněním. Po změně stran jsme to zlepšili a situaci spíše odcouvali a sbírali od něj odražené míče a tím jsme otupili hru soupeře. Sice jsme v první půlce zahodili velkou šanci,
ale byli to hosté, kteří nedokázali dát gól do odkryté brány. Druhý poločas byl o poznání lepší. První gól jsem neviděl, přes mou indispozici jsem byl někde na cestě ke střídačkám, ale strašně nás uklidnil
a zároveň i více nakopl. Soupeře jsme zatlačili a v roli spalovače se ukázal Spáča. Co ten dnes nedal,
to bylo až nevídané. Sice se prosadil gólově, ale dnes jich měl dát 5-6. Ale místo, aby z něj byl hrdina, udělal jej z mladého Janáčka, ten snad lepší utkání za Komňu neodchytal. Jen díky němu to dnes neskončilo větším rozdílem. Pojistku přidali Paca a krásně kopnutým přímákem Burda. Sice Burda vzápětí při snaze odkopnout míč, netrefil ideálně a po změně směru skončil za bezmocným Pajou. Důležité je že utkání se zvládlo vítězně.“ zhodnotil utkání náš trenér.